reklama

Rodiny s deťmi budú môcť počas leta v trnavskom regióne cestovať autobusom za 1 euro

Trnavská župa pripravila pre dospelých s deťmi tzv. rodinný cestovný lístok. V prímestskej autobusovej doprave budú môcť cestovať za symbolické 1 euro, infomuje Trnavský samosprávny kraj s dovetkom, že ide o ďalší z krokov, ktorým župa podporuje cestovný ruch a propaguje strávenie tohtoročného leta na svojom území.

„Našich obyvateľov a návštevníkov chceme motivovať, aby strávili blížiace sa leto v trnavskej župe. Rozhodli sme sa preto zaviesť zvýhodnené cestovanie za prírodnými a kultúrnymi krásami trnavskej župy. Rodiny s deťmi tak budú môcť objavovať pestrosť nášho regiónu ťahajúceho sa od českých hraníc až k maďarským,“ povedal o uvedení novinky trnavský župan Jozef Viskupič.

Ilustračné foto: Arriva

Tento benefit budú môcť cestujúci využívať od 1. júla 2020, a to počas víkendov, sviatkov a dňoch pracovného pokoja a voľna.

Na rodinný lístok bude možné prepraviť až 5 osôb v kombinácii dvaja dospelí + tri deti alebo jeden dospelý + štyri deti. V každej skupine musí byť aspoň jedna dospelá osoba a jedno dieťa do 18 rokov.

Nový druh cestovného lístka bude platný na linkách všetkých troch zmluvných dopravcov trnavskej župy – ARRIVA Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica.

„Od jeho zavedenia si sľubujeme aj zatraktívnenie verejnej dopravy pre špecifické skupiny cestujúcej verejnosti a rozvoj ekologickej mobility vo všeobecnosti,“ dodal Viskupič.

Ulož ako PDF
Napísal 25. júna 2020 18:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.