reklama

Ako cestovať za jedno euro s rodinou po Trnavskom kraji

Trnavská župa umožňuje od 1. júla 2020 pre dospelých s deťmi využívať tzv. rodinný cestovný lístok. V prímestskej autobusovej doprave môžu cestovať za symbolické 1 euro. Na časté otázky, ako využiť túto letnú cestovateľskú „akciu“, zhrnul Trnavský samosprávny kraj niekoľko užitočných informácií, ako je možné cestovanie za 1 euro v Trnavskom kraji využiť naplno.

Cestovať môžete troma dopravcami Trnavského samosprávneho kraja – ARRIVA Trnava, SKAND Skalica a SAD Dunajská Streda. U šoféra priamo v autobuse si vypýtajte rodinný lístok za 1 euro.

Ako cestujete s lístkom za 1 euro?

Vydajte sa z bodu A do bodu B. Spravte si výlet, užite turistiku a z bodu B, prípadne až C sa dostanete autobusom opäť na začiatok do bodu A.

Samozrejme, zastávok môžete mať aj viac a medzi jednotlivými zástavkami sa môžete prejsť alebo bicyklovať. Ktoré miesta sa rozhodnete preskúmať je len na vás, ale pamätajte – musíte sa vždy vrátiť do stanice, z ktorej ste vyrážali.

Lístok vám platí do 23:59 daného dňa.

Kto môže využívať rodinný lístok za 1 euro?

Na rodinný lístok sa môže prepraviť až 5 osôb v kombinácii 2 dospelí + 3 deti alebo 1 dospelý + 4 deti.

V každej skupine musí byť aspoň jedna dospelá osoba a jedno dieťa do 18 rokov. Dospelou osobou nemusí byť rodič dieťaťa.

Pozor, podmienkou je, aby ste sa do stanice vrátili v rovnakom počte a „zostave“, v akej ste odchádzali.

Kedy môžete rodinný lístok využiť?

Cestovať môžete od 1. júla 2020 – počas víkendov, sviatkov a dní pracovného pokoja.

Nezabúdajte, stále platí povinné nosenie rúšok v autobusoch. Ak je to možné, dodržujte aj dostatočný odstup od osôb, s ktorými sa nezdržujete v jednej domácnosti.

Ulož ako PDF
Napísal 19. júla 2020 20:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Ako cestovať za jedno euro s rodinou po Trnavskom kraji”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.