reklama

TTSK: Letisko Piešťany uspelo s odvolaním voči vyplateniu vysokých odmien. Kraj ich považuje za nemorálne

Krajský súd v Trnave 21. júla 2020 rozhodol v prospech Letiska Piešťany, a. s.. Odmena vo výške viac ako 38 tis. € bývalému členovi vedenia letiska Vladimírovi Krátkemu teda vyplatená nebude. V odôvodnení krajský súd poukázal na to, že Okresný súd v Piešťanoch sa nedostatočne vysporiadal s argumentáciou letiska týkajúcej sa najmä „dobrých mravov“ a vec mu vrátil na ďalšie konanie a nové rozhodnutie, informuje trnavská župa.

„Trváme na stanovisku, že vyplatenie odmien ľuďom, ktorí priviedli letisko na pokraj zániku, je nemorálne, a preto nenárokovateľné. Považujeme za nehoráznosť, že pán Krátky si za to pýta viac ako 38 – tisíc eur. Je to podľa nás jednoznačne v rozpore s verejným záujmom, a preto sme ďalej odhodlaní brániť majetok župy,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Ilustračné foto: Simon Pokorný

Ako pripomína Trnavský samosprávny kraj, bývalý manažment letiska zanechal spoločnosť s celkovým dlhom 2,3 milióna eur a dnes si niektorí jeho členovia súdnou cestou vymáhajú za svoje pôsobenie obrovské finančné odmeny. Celková výška nevyplatených odmien bývalým členom vedenia letiska, aj s úrokmi z omeškania, prekračuje čiastku pol milióna eur.

„Vladimír Krátky sa ako člen predstavenstva zúčastnil 22 zasadnutí, v prepočte teda jedna jeho účasť vychádza na sumu viac ako 1 700 €. Nie je jasné, čo vlastne za tie obrovské peniaze robil, keďže letisku žiadnym spôsobom nepomohol, naopak letisko smerovalo k totálnemu úpadku,“ konštatuje Viskupič.

Župan ďalej pripomína, že v kontraste s minulosťou, súčasní nominanti TTSK v orgánoch letiskovej spoločnosti pracujú bez nároku na odmenu.

Nové vedenie župy podľa jeho slov, za aktívnej spolupráce ďalších akcionárov, Mesta Piešťany a Ministerstva dopravy a výstavby SR, začalo letisko manažérsky riadiť a modernizovať. Letisku sa za niečo vyše dva a pol roka podarilo získať historicky prvé charterové lety a na letisko sa vrátili aj letecké dni – Festival letectva Piešťany.

„V tomto roku ďalší rozvoj letiska – vrátane zavedenia plánovaného spojenia s izraelským Tel Avivom – pribrzdila pandémia ochorenia Covid-19. Letisko však tento čas využilo na vstup do Oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany a pracuje na ďalších rozvojových aktivitách,“ dodal župan.

Riaditeľ Letiska Piešťany Bohumil Klečák povedal, že „vstup do OOCR je ďalším krokom, ktorým sa približujeme k cieľu stať sa úspešným regionálnym letiskom. Letisko tak rozšíri svoje aktivity smerujúce k systémovej podpore rozvoja cestovného ruchu, v rámci ktorých nedávno nadviazalo strategické partnerstvo s piešťanskými kúpeľmi“.

Ulož ako PDF
Napísal 18. augusta 2020 8:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.