reklama

Rizikové pôžičky Letiska Piešťany nahradí trnavská župa štandardným úverom. Pozrite si aj fotografie strojov, ktoré na letisku pristávali v minulých dňoch

Protimonopolný úrad Slovenskej republiky vyhovel žiadosti Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) vo veci posúdenia súladu prevádzkovej pomoci, ktorú poskytuje spoločnosti Letisko Piešťany, a. s., s pravidlami poskytovania štátnej pomoci a minimálnej pomoci. Na základe tohto rozhodnutia môže trnavská župa, ako majoritný akcionár, poskytovať finančnú pomoc piešťanskému letisku minimálne do roku 2023.

„Vďaka schváleniu postupu trnavskej župy pri poskytovaní pomoci piešťanskému letisku je možné pokryť prevádzkové straty za obdobie rokov 2015 až 2020. Zároveň ide o ďalší z krokov v rámci napĺňania ozdravného plánu letiska, v rámci ktorého Letisko Piešťany nahradilo netransparentné a rizikové pôžičky od súkromných fyzických a právnických osôb v sume 500 tisíc eur štandardným úverom od bankovej inštitúcie,“ povedal župan Jozef Viskupič.

Rozvoj letiska je určovaný aj schváleným podnikateľským plánom na obdobie rokov 2019 až 2024.

Letisko stále čaká na výsledok posúdenia vkladu mesta Piešťany do jeho základného imania vo výške 688 500 eur Protimonopolným úradom Slovenskej republiky. O toto posúdenie malo mesto Piešťany požiadať po tom, ako vklad schválilo mestské zastupiteľstvo uznesením ešte z júna 2019.

Navyše z príspevku od Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky letisko tento rok nakúpi nové zariadenia na zvýšenie bezpečnosti ako skener batožiny alebo hasičské vozidlo.

Akcionármi Letiska Piešťany, a. s., sú Trnavský samosprávny kraj, mesto Piešťany a Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

FOTOGALÉRIA:


Pristávací manéver lietadla Saab 340


Antonov 12 na dráhe Letiska Piešťany


Pristávanie stroja Antonov 12


Dlhodobo odstavené lietadlá Boeing 737 v priestoroch piešťanského letiska


Desiatky rokov stará, no stále funkčná hasičská technika letiska

FOTO: trnava-live.sk / Simon Pokorný

Ulož ako PDF
Napísal 9. marca 2021 7:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.