reklama

Súd vo veci vyplatenia odmien bývalým členom manažmentu piešťanského letiska bude pokračovať v novembri

Na Okresnom súde v Piešťanoch sa tento týždeň konalo ďalšie súdne pojednávanie vo veci bývalého člena predstavenstva piešťanského letiska a súčasného hlavného kontrolóra mesta Trnava Vladimíra Krátkeho. Ten žiada od spoločnosti vyplatenie odmien vo výške 38 tisíc eur, aj s ďalšími poplatkami by to celkovo malo tvoriť sumu takmer 50 tisíc eur.

Ďalšie pojednávanie bolo vytýčené na 14. novembra 2018, keďže právni zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja trvali na vypočutí bývalých členov vedenia letiska, ktorí opakovane podpísali uznania finančných záväzkov.

„Požiadali sme súd, aby predvolal pánov Mikuša, Štaffu, Guťana a Vargu, aby sa vyjadrili k uznaniu záväzkov,“ vysvetlila advokátka Katarína Bruncková.


Múzeum leteckej techniky na Letisku Piešťany

Ilustračné foto: Simon Pokorný

Ako uviedol hovorca TTSK Patrik Velšic, Vladimír Krátky bol ako člen predstavenstva na 22 zasadnutiach, jedna jeho účasť teda vychádza v priemere na 1 700 eur.

„Aj s úrokmi a ďalšími poplatkami to má vyjsť na takmer 2 300 eur za jednu jeho ,audienciu’. Nie je mi jasné, čo vlastne za tie obrovské peniaze robil, keďže letisku nijako nepomohol, naopak letisko smerovalo k totálnemu úpadku,“ vyjadril sa už v minulosti trnavský župan Jozef Viskupič.

Podľa neho ide o nemorálne odmeny, ktorých by sa mal vzdať nielen pán Krátky, ale aj ostatní predstavitelia vtedajšieho vedenia letiska.

„Dôležitý je tiež fakt, že práve za šéfovania týchto ľudí, ktorí dnes žiadajú nehorázne odmeny, sa kumulovaná strata letiska zvýšila o 5,8 milióna eur. Takto tú spoločnosť viedli v rokoch 2009 až 2017, to je výsledok ich práce,“ tvrdí župan J. Viskupič.

Vladimír Krátky pôsobil v predstavenstve letiska od júna 2009 do októbra 2012, keď letisku šéfoval vtedajší predseda TTSK Tibor Mikuš.

Bol nominantom ministra dopravy Ľubomíra Vážneho. Po pôsobení v letisku sa stal prednostom Obvodného úradu Trnava, v súčasnosti je hlavným kontrolórom mesta Trnava.


Vladimír Krátky na mestskom zastupiteľstve v Trnave

Reprofoto: TT-IT

Ulož ako PDF
Napísal 14. septembra 2018 6:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Súd vo veci vyplatenia odmien bývalým členom manažmentu piešťanského letiska bude pokračovať v novembri”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.