reklama

V okrese Trnava zaznamenali za deň rekordných 17 nových prípadov koronavírusu

AKTUALIZOVANÉ

Vo štvrtok 20. augusta 2020 potvrdili na území okresu Trnava rekordných 17 nových prípadov koronavírusu. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií.

Celkovo sa tak počet prípadov s potvrdeným ochorením na COVID – 19 spôsobeným koronavírusom v okrese Trnava zvýšil na 65.

K 19. augustu uvádzal Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave na území okresu 23 vyliečených. Aktuálnejšie dáta zatiaľ úrad nezverejnil.

Vo štvrtok 20. augusta bol potvrdený vírus spôsobujúci ochorenie Covid-19 aj u jednej zo zamestnankýň Úradu Trnavského samosprávneho kraja. „Zamestnankyňa bola identifikovaná Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Trnave ako kontakt kontaktu pozitívne testovanej osoby, s ktorou sa zúčastnila na oslave,“ uviedol župan Jozef Viskupič.

Z preventívnych dôvodov, ešte pred vyhodnotením testu, Úrad TTSK prikázal prácu na doma zamestnancom, ktorí s touto zamestnankyňou prišli do styku. Následne boli aj títo zamestnanci otestovaní a po poučení o dodržiavaní epidemiologických opatrení boli umiestnení do domácej karantény na dobu 14 dní.

„V budove Úradu TTSK sú dočasne obmedzené návštevy verejnosti. Platia epidemiologické opatrenia a zamestnancom je pri príchode do práce meraná teplota. A zvažujú sa ďalšie opatrenia po doručení výsledkov testov ďalších zamestnancov. Úrad TTSK v prijímaní opatrení postupuje v spolupráci a podľa pokynov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave,“ informoval Viskupič.

Podľa informácií portálu tvnoviny.sk, COVID-19 potvrdili aj u troch zamestanncov oboch trnavských prevádzok Mc Donald’s.

„Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Trnave zaznamenal vo svojej územnej pôsobnosti úzke kontakty potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 a importy zo zahraničia. Časť týchto kontaktov pracovala v dvoch miestnych prevádzkach, ktoré sú dnes z dôvodu vykonávania dezinfekcie priestorov zavreté,“ uviedla pre tvnoviny.sk hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva Daša Račková.

Spoločnosť McDonald´s potvrdila, že COVID-19 bol preukázaný u troch zamestnancov v dvoch trnavských reštauráciách. Všetci ostatní zamestnanci, ktorí mohli byť s nakazenými v kontakte sú v karanténe a budú v krátkom čase testovaní, povedala hovorkyňa reťazca Lucia Poláčeková.

Dva pozitívne prípady boli zistené aj u zamestancov Atómovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach. Obaja zamestnanci aj okruh ľudí, s ktorými prišli do kontaktu, nechodia do práce, až kým sa preukáže, že majú negatívne testy.

Rekordný počet 123 prípadov zaznamenali epidemiológovia vo štvrtok 20. augusta aj v rámci celého Slovenska.

Doterajšie najvyššie číslo bolo 114 zistených prípadov z polovice apríla.

V Trnavskom kraji pribudlo celkom 23 prípadov, okrem Trnavy aj v okresoch Galanta (2) a Dunajská Streda (4).

Celkovo je v na Slovensku aktívnych 1147 ochorení s korovanírusom.

Doteraz bolo pozitívne testovaných 3225 ľudí, 2045 sa vyliečilo, zomrelo 33 osôb.

Ulož ako PDF
Napísal 21. augusta 2020 11:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V okrese Trnava zaznamenali za deň rekordných 17 nových prípadov koronavírusu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.