reklama

V okrese Trnava zaznamenali za deň rekordných 17 nových prípadov koronavírusu

AKTUALIZOVANÉ

Vo štvrtok 20. augusta 2020 potvrdili na území okresu Trnava rekordných 17 nových prípadov koronavírusu. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií.

Celkovo sa tak počet prípadov s potvrdeným ochorením na COVID – 19 spôsobeným koronavírusom v okrese Trnava zvýšil na 65.

K 19. augustu uvádzal Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave na území okresu 23 vyliečených. Aktuálnejšie dáta zatiaľ úrad nezverejnil.

Vo štvrtok 20. augusta bol potvrdený vírus spôsobujúci ochorenie Covid-19 aj u jednej zo zamestnankýň Úradu Trnavského samosprávneho kraja. “Zamestnankyňa bola identifikovaná Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Trnave ako kontakt kontaktu pozitívne testovanej osoby, s ktorou sa zúčastnila na oslave,” uviedol župan Jozef Viskupič.

Z preventívnych dôvodov, ešte pred vyhodnotením testu, Úrad TTSK prikázal prácu na doma zamestnancom, ktorí s touto zamestnankyňou prišli do styku. Následne boli aj títo zamestnanci otestovaní a po poučení o dodržiavaní epidemiologických opatrení boli umiestnení do domácej karantény na dobu 14 dní.

“V budove Úradu TTSK sú dočasne obmedzené návštevy verejnosti. Platia epidemiologické opatrenia a zamestnancom je pri príchode do práce meraná teplota. A zvažujú sa ďalšie opatrenia po doručení výsledkov testov ďalších zamestnancov. Úrad TTSK v prijímaní opatrení postupuje v spolupráci a podľa pokynov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave,” informoval Viskupič.

Podľa informácií portálu tvnoviny.sk, COVID-19 potvrdili aj u troch zamestanncov oboch trnavských prevádzok Mc Donald’s.

„Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Trnave zaznamenal vo svojej územnej pôsobnosti úzke kontakty potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 a importy zo zahraničia. Časť týchto kontaktov pracovala v dvoch miestnych prevádzkach, ktoré sú dnes z dôvodu vykonávania dezinfekcie priestorov zavreté,” uviedla pre tvnoviny.sk hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva Daša Račková.

Spoločnosť McDonald´s potvrdila, že COVID-19 bol preukázaný u troch zamestnancov v dvoch trnavských reštauráciách. Všetci ostatní zamestnanci, ktorí mohli byť s nakazenými v kontakte sú v karanténe a budú v krátkom čase testovaní, povedala hovorkyňa reťazca Lucia Poláčeková.

Dva pozitívne prípady boli zistené aj u zamestancov Atómovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach. Obaja zamestnanci aj okruh ľudí, s ktorými prišli do kontaktu, nechodia do práce, až kým sa preukáže, že majú negatívne testy.

Rekordný počet 123 prípadov zaznamenali epidemiológovia vo štvrtok 20. augusta aj v rámci celého Slovenska.

Doterajšie najvyššie číslo bolo 114 zistených prípadov z polovice apríla.

V Trnavskom kraji pribudlo celkom 23 prípadov, okrem Trnavy aj v okresoch Galanta (2) a Dunajská Streda (4).

Celkovo je v na Slovensku aktívnych 1147 ochorení s korovanírusom.

Doteraz bolo pozitívne testovaných 3225 ľudí, 2045 sa vyliečilo, zomrelo 33 osôb.

Ulož ako PDF
Napísal 21. augusta 2020 11:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V okrese Trnava zaznamenali za deň rekordných 17 nových prípadov koronavírusu”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.