reklama

V priebehu štyroch rokov chce mesto nakúpiť 100 nových parkovacích automatov

Trnavská radnica plánuje počas štyroch rokov nakúpiť 100 nových parkovacích automatov. Nové prístroje určené na úhradu parkovania majú byť dodané postupne v období štyroch rokov. Na rozdiel od tých súčasných v nich bude možné platiť aj bezhotovostne.

Mesto Trnava hľadá dodávateľa automatov prostredníctvom verejnej súťaže. Podmienky obstarávania zverejnili 9. septembra 2020.

Predpokladaná hodnota zákazky je stanovená na 1,44 milióna eur s DPH. Záujemcovia môžu svoje ponuky do súťaže predkladať do 6. októbra 2020.

Kritériom na vyhodnotenie ponúk v rámci tohto postupu verejného obstarávania je najnižšia cena za jeden prístroj.

Ilustračné foto

Mesto Trnava plánuje s prípadným víťazným uchádzačom uzavrieť rámcovú dohodu s dobou trvania 48 mesiacov na nákup parkovacích automatov v predpokladanom množstve 100 ks, vrátane dopravy, montáže, softvérovej inštalácie a uvedenia do prevádzky. Parkovacie automaty budú umiestňované postupne v parkovacích zónach na území mesta Trnava.

Podmienkou stanovenou vo verejnej súťaži je, aby boli nové prístroje prispôbené na hotovostné aj bezhotovostné platby. V súčasnosti je možné v parkovacích automatoch v Trnave platiť len hotovosťou, prípadne formou SMS správy.

Okrem ďalších štandardných podmienok na materiály, z ktorých majú byť prístroje vyrobené, či ich rozmery a konštrukčné riešenia, tlač parkovacích lístok, pripojenie na siete a internet, požaduje trnavská samospráva od dodávateľa okrem iného aj vybavenie automatov „solárnym panelom s dostatočným výkonom pre zabezpečenie 24 hodinovej nepretržitej prevádzky s možnosťou natočenia v smere dopadu najväčšieho svetla“.

Zo softvérového hľadiska musia byť parkovacie automaty obojsmerne prepojené s cloudom prostredníctvom mobilnej siete, súčasťou dodávky budú aj samotné SIM karty a príslušné dátové balíky postačujúce na pokrytie komunikácie.

Prístroj musí obsahovať možnosť vzdialeného nahratia návodu na použitie, cenníka, údajov o prevádzkovateľovi a informačných správ, ktoré sa budú zobrazovať na farebnom dotykovom displeji, softvér prístrojov musí umožňovať vzdialené sledovanie porúch a poškodenia zariadenia, otvorených dverí, upozorňovať na dochádzajúci papier pre tlač parkovacích lístkov a potvrdeniek o zaplatení bezhotovostnou formou a tiež upozorňovať na zaplnenie trezoru mincí.

Z konštrukčného hľadiska budú automaty vyrobené tak, aby všetky jeho vonkajšie časti odolali rôznym útokom a poškodeniu v nechránenom a extrémnom prevádzkovom prostredí a zhotovený na úrovni vysokého stupňa pasívnej bezpečnosti voči vandalizmu, skriňa musí byť odolná proti úderom, nárazom a podobne.

Dodávateľ tiež musí garantovať dodanie kompletne všetkých náhradných dielov automotov po dobu minimálne 10 rokov odo dňa dodania posledného prístroja, týka sa to aj technickej podpory.

Na území Trnavy platia tri parkovacie zóny s povinnosťou úhrady za dočasné parkovanie motorových vozidiel. Mesto v roku 2019 zinkasovalo za parkovanie od vodičov 994-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 10. septembra 2020 10:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V priebehu štyroch rokov chce mesto nakúpiť 100 nových parkovacích automatov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.