reklama

Trnavu vylepší viac ako 40 dobrovoľníkov. Pomáhať budú v Kamennom mlyne aj v areáloch škôl

V piatok 18. septembra 2020 sa bude po celom Slovensku konať podujatie Naše Mesto. Skupinky dobrovoľníkov z ôsmich desiatok firiem vymenia svoje kancelárie za školy, nízkoprahové centrá, dvory či dokonca hrady a odpracujú tento deň na rôznych miestach v prospech komunity. Trnavu pôjde zlepšovať viac ako 40 dobrovoľníkov rozdelených na menšie kolektívy. Celé podujatie bude prebiehať za prísnych hygienických opatrení.

„Pomoc občianskym organizáciám, školám či rôznym združeniam je v čase koronakrízy ešte dôležitejšia a potrebnejšia ako inokedy. O to viac ju aj samotné organizácie vítajú. Vážime si všetky firmy a ich zamestnancov, ktorí sa aj napriek zníženému komfortu kvôli bezpečnosti rozhodli, že pomôžu svojmu okoliu,“ povedal výkonný riaditeľ Nadácie Pontis Michal Kišša.

Dobrovoľníci pomôžu v Trnave vyčistiť oddychovú lokalitu Kamenný mlyn, vymaľujú 700-metrové oplotenie školského areálu Základnej školy s materskou školou na ulici Maxima Gorkého 21, ďalšia skupina bude pracovať na renovácii plota materskej školy na Spartakovskej ulici a napokon dobrovoľníci presadia kríky a stromy v areáli materskej školy na ulici Teodora Tekela.

Ilustračné foto

Dobrovoľnícke tímy, ktoré sa zapojili do Nášho Mesta, si vyberali z aktivít po celom Slovensku. Neziskové organizácie, centrá voľného času, školy či samosprávy dostanú potrebnú pomoc napríklad pri upratovaní, maľovaní, revitalizácii zelene alebo záchrane pamiatok.

Cieľom podujatia je celkovo zlepšovať prostredie, v ktorom pôsobia, keďže organizáciám za bežných okolností často nezostávajú zdroje a chýbajú ľudské kapacity. Práve v súčasnej situácii vítajú každú pomoc, keďže aj občiansky sektor výrazne pocítil dopady koronakrízy.

Veľa dobrovoľníkov vďaka Nášmu Mestu objaví organizácie vo svojom okolí, o ktorých predtým ani netušili, a podľa doterajších skúseností, pri niektorých prerastie toto stretnutie do dlhodobej spolupráce.

Významná časť aktivít je tento rok zameraná na čistenie prírody, keďže povedomie o tejto oblasti narastá. Ľudia si čoraz viac všímajú svoje okolie a snažia sa žiť v súlade s ekologickými princípmi. Partnerom tohto typu aktivít je spoločnosť ENVI – PAK.

„Zbieranie odpadkov v prírode je dnes fenomén, ktorému sa venujú nielen veľké korporácie, samosprávy či neziskové organizácie, ale aj jednotlivci, ktorým záleží na životnom prostredí,“ vysvetľuje Katarína Kretter, riaditeľka pre komunikáciu a marketing z OZV ENVI – PAK a pokračuje: „Iniciatíva Vezmi si ma upozorňuje na to, že odpadky v prírode na zem nepatria a podporuje všetky projekty, ktoré sa čistiacim aktivitám v prírode venujú. Preto aj na podujatí Naše Mesto spojila do jednej spoločnej kategórie všetky aktivity, ktorým záleží na čistom okolí.“

Ulož ako PDF
Napísal 17. septembra 2020 10:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavu vylepší viac ako 40 dobrovoľníkov. Pomáhať budú v Kamennom mlyne aj v areáloch škôl”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.