reklama

Výstava Kam na vysokú bude v Trnave už v utorok. Záujemcovia spoznajú viac ako dvadsiatku škôl

Do šiestich slovenských miest – Trnavy, Trenčína, Žiliny, Banskej Bystrice, Prešova a Košíc, prichádza výstava Kam na vysokú. Záujemcom o vysokoškolské štúdium prináša možnosť spoznať vysoké školy a univerzity podrobnejšie, klásť otázky ich študentom, dozvedieť sa informácie o odboroch i študentskom živote.

Posledný januárový deň odštartuje svoje turné v Mestskej športovej hale Slávia v Trnave, o deň neskôr, 1. februára, príde do Domu armády v Trenčíne.

V Žiline ju môžu záujemcovia navštíviť v Hoteli Slovakia 2. februára a medzi Banskobystričanov príde na Gymnázium Andreja Sládkoviča 7. februára. Dve zastávky má aj na východnom Slovensku, v prešovskom Dome kultúry 8. februára a napokon 9. februára v Košiciach v Dome techniky v Hoteli Centrum.

Nielen pre stredoškolákov

Najväčší záujem zúčastniť sa výstavy majú študenti končiacich ročníkov stredných škôl, zaujímavá je však aj pre tých, ktorí sa na vysokoškolské štúdium odhodlali vo vyššom veku. „Získať informácie sem prichádzajú napríklad ľudia, ktorí si potrebujú rozšíriť vzdelanie popri práci pre svoj kariérny rast alebo sa rozhodli zmeniť svoju profesiu,“ hovorí Miroslav Koleník zo spoločnosti Národné kariérne centrum, ktorá je organizátorom výstavy.

Ilustračné foto: NKC

Návštevníci výstavy môžu vysoké školy a univerzity spoznať viac pod kožu, v prezentačných stánkoch budú stáť totiž aj samotní študenti a mnohí z nich sa odprezentujú aktívne. „Predvedú ukážky zručností a talentov, ktoré počas štúdia nadobudli,“ hovorí ďalej Koleník. Zastúpenie na podujatí budú mať už tradične školy so zameraním na technické, humanitné aj ekonomické odbory.

Priame otázky
na zástupcov škôl

Organizátori pripravili aj sprievodný program. Minulý rok zožal úspech takzvaný TableTalk, čiže debata pri okrúhlych stoloch. Pri nich kladú záujemcovia o štúdium priame otázky pedagógom aj študentom jednotlivých škôl.

Otvárajú nielen témy o možnostiach štúdia, zaujíma ich aj študentský život v danom meste alebo to, či by v prípade prijatia dostali ubytovanie na školskom internáte.

Kam na vysokú
Trnava (31.1.2017)

Miesto konania: Mestská športová hala, Rybníková 15
Otváracie hodiny: 09:00 – 15:00

Viac informácií aj zoznam vysokých škôl a univerzít, ktoré sa predstavia v jednotlivých mestách, nájdete na internetovej stránke kamnavysoku.sk.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 30. januára 2017 13:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Výstava Kam na vysokú bude v Trnave už v utorok. Záujemcovia spoznajú viac ako dvadsiatku škôl”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.