reklama

Výstava Kam na vysokú a Kam po strednej sa uskutoční v Trnave už v utorok

Moderná prezentačná dvojvýstava Kam po strednej a Kam na vysokú predstaví študijné a pracovné možnosti príležitosti, ktoré majú mladí ľudia po ukončení strednej školy.

Stredoškoláci v poslednom ročníku riešia zásadnú otázku svojej budúcnosti. Rozhodujú sa o ďalšom štúdiu na vysokej škole alebo o práci, ktorej sa chcú v živote venovať.

Na najčastejšiu otázku končiacich stredoškolákov „Kam na vysokú“ a „Kam po strednej“ odpovedá prezentačná dvojvýstava v šiestich krajských mestách. Je najvyšší čas, aby si urobili dobrý prehľad o vysokých školách, na ktorých by mohli pokračovať v štúdiu, alebo o firmách, kde by sa mohli po skončení školy zamestnať.

„Vieme, že študenti posledných ročníkov riešia v tomto období zásadné otázky o svojej budúcnosti. Tí, ktorí študujú niektoré z učebných odborov, hľadajú dobrého zamestnávateľa a maturanti si zas vyberajú vysokú školu. Veľa mladých ľudí je však nerozhodnutých a zvažujú, či uprednostnia zamestnanie alebo pôjdu ďalej študovať. Zisťujú tiež, či sa dá zvládnuť práca aj so štúdiom,“ vysvetlil Miro Koleník z Národného kariérneho centra, ktoré výstavy realizuje.

FOTO: Národné kariérne centrum

Počas podujatia sa v každom meste sa predstaví aj okolo 20-30 vysokých škôl.

Aby sa k užitočným informáciám dostalo čo najviac mladých ľudí a nemuseli pritom cestovať na druhý koniec krajiny, podujatie je pripravené ako roadshow. Jobfair putuje po západnom, strednom aj východnom Slovensku a koná sa v šiestich krajských mestách – v Trnave, Nitre, Žiline, Banskej Bystrici, Prešove a v Košiciach.

Praktické aktivity i poradenstvo pre študentov

Výstava predstaví nielen úspešné firmy, zamestnávateľov a dobré vysoké školy so zaujímavými a perspektívnymi študijnými odbormi, ale študentom ukáže, ako pripraviť životopis a zvládnuť prijímací pohovor.

Môžu absolvovať aj individuálne kariérne poradenstvo, aby sa ľahšie zorientovali v ponukách práce a spravia si prehľad o ďalšom štúdiu.

S profesionálnou pomocou sa kvalifikovane rozhodnú, či študovať, alebo pracovať a ujasnia si, ako vyberať budúcu profesiu, vysokú školu, či zamestnávateľa.

Termíny výstav

o Trnava 29.1.2019 – Mestská športová hala

o Nitra 30.1.2019 – Mestská športová hala Klokočina

o Žilina 31.1.2019 – Hotel Slovakia

o Banská Bystrica 5.2.2019 – Hotel Lux

o Prešov 6.2.2019 – Spojená škola (L.Podjavorinskej 22)

o Košice 7.2.2019 – Spoločenský pavilón (Trieda SNP 61)

Všetky dôležité informácie o vysokých školách nájdete na www.kamnavysoku.sk. Bližšie informácie o zamestnávateľoch nájdete na www.kampostrednej.sk.

Organizátor podujatia je Národné kariérne centrum: www.narodnekariernecentrum.sk
Hlavným partnerom výstavy Kam po strednej je spoločnosť Adecco.

Ulož ako PDF
Napísal 27. januára 2019 14:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.