reklama

Výstava Kam na vysokú a Kam po strednej sa uskutoční v Trnave už v utorok

Moderná prezentačná dvojvýstava Kam po strednej a Kam na vysokú predstaví študijné a pracovné možnosti príležitosti, ktoré majú mladí ľudia po ukončení strednej školy.

Stredoškoláci v poslednom ročníku riešia zásadnú otázku svojej budúcnosti. Rozhodujú sa o ďalšom štúdiu na vysokej škole alebo o práci, ktorej sa chcú v živote venovať.

Na najčastejšiu otázku končiacich stredoškolákov „Kam na vysokú“ a „Kam po strednej“ odpovedá prezentačná dvojvýstava v šiestich krajských mestách. Je najvyšší čas, aby si urobili dobrý prehľad o vysokých školách, na ktorých by mohli pokračovať v štúdiu, alebo o firmách, kde by sa mohli po skončení školy zamestnať.

„Vieme, že študenti posledných ročníkov riešia v tomto období zásadné otázky o svojej budúcnosti. Tí, ktorí študujú niektoré z učebných odborov, hľadajú dobrého zamestnávateľa a maturanti si zas vyberajú vysokú školu. Veľa mladých ľudí je však nerozhodnutých a zvažujú, či uprednostnia zamestnanie alebo pôjdu ďalej študovať. Zisťujú tiež, či sa dá zvládnuť práca aj so štúdiom,“ vysvetlil Miro Koleník z Národného kariérneho centra, ktoré výstavy realizuje.

FOTO: Národné kariérne centrum

Počas podujatia sa v každom meste sa predstaví aj okolo 20-30 vysokých škôl.

Aby sa k užitočným informáciám dostalo čo najviac mladých ľudí a nemuseli pritom cestovať na druhý koniec krajiny, podujatie je pripravené ako roadshow. Jobfair putuje po západnom, strednom aj východnom Slovensku a koná sa v šiestich krajských mestách – v Trnave, Nitre, Žiline, Banskej Bystrici, Prešove a v Košiciach.

Praktické aktivity i poradenstvo pre študentov

Výstava predstaví nielen úspešné firmy, zamestnávateľov a dobré vysoké školy so zaujímavými a perspektívnymi študijnými odbormi, ale študentom ukáže, ako pripraviť životopis a zvládnuť prijímací pohovor.

Môžu absolvovať aj individuálne kariérne poradenstvo, aby sa ľahšie zorientovali v ponukách práce a spravia si prehľad o ďalšom štúdiu.

S profesionálnou pomocou sa kvalifikovane rozhodnú, či študovať, alebo pracovať a ujasnia si, ako vyberať budúcu profesiu, vysokú školu, či zamestnávateľa.

Termíny výstav

o Trnava 29.1.2019 – Mestská športová hala

o Nitra 30.1.2019 – Mestská športová hala Klokočina

o Žilina 31.1.2019 – Hotel Slovakia

o Banská Bystrica 5.2.2019 – Hotel Lux

o Prešov 6.2.2019 – Spojená škola (L.Podjavorinskej 22)

o Košice 7.2.2019 – Spoločenský pavilón (Trieda SNP 61)

Všetky dôležité informácie o vysokých školách nájdete na www.kamnavysoku.sk. Bližšie informácie o zamestnávateľoch nájdete na www.kampostrednej.sk.

Organizátor podujatia je Národné kariérne centrum: www.narodnekariernecentrum.sk
Hlavným partnerom výstavy Kam po strednej je spoločnosť Adecco.

Ulož ako PDF
Napísal 27. januára 2019 14:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.