reklama

Do lavíc trnavských základných škôl zasadlo viac ako 4500 detí, medzi nimi aj päťsto prvákov

Podľa aktuálnych údajov odboru vzdelávania, športu a kultúry na Mestskom úrade v Trnave zasadlo 3. septembra 2012 do lavíc trnavských ZŠ 4538 žiakov.

Najväčšími základnými školami sú ZŠ na Bottovej ulic (734 žiakov), ZŠ Spartakovská (733) a ZŠ na Námestí Slovenského učeného tovarišstva (636).

Naopak, najmenej žiakov eviduje ZŠ a MŠ na ulici Ivana Krasku v Modranke – 179. Na území mesta bude v školskom roku navštevovať nejmenší počet detí ZŠ na ulici Andreja Kubinu – 376. K nim pribudne desať detí v prípravnej triede.


Prváčikovia na ZŠ Bottova

Do trnavských základných škôl nastúpilo v novom školskom roku 2012/2013 aj 509 prvákov. O 42 menej ako vlani.

Najväčší prírastok najmenších žiakov zaznamenali na ZŠ Bottova- 94, osemdesiat prvákov privítali v ZŠ na Námestí SUT, o desať menej na Spartakovskej ulici.

Počas januárových zápisov do prvého ročníka ZŠ zaevidovali v Trnave viac ako šesťsto detí. Mnohí rodičia sa však rozhodli pokračovať v nastúpenom trende z posledných rokov a o rok predĺžiť zotrvanie svojho dieťaťa v materskej škole.

Rekonštrukcie ZŠ a MŠ počas letných prázdnin

Nové sociálne zariadenia majú na Atómovej, K. Mahra a Spartakovskej a nové dvere v dvoch pavilónoch na Námestí Slovenského učeného tovarišstva. Celková suma za zrealizované práce doteraz dosiahla 73 000 eur.

V Materskej škole na Hodžovej ulici sa uskutočnila rekonštrukcia strechy a elektroinštalácie, novú elektroinštaláciu už majú aj na Murgašovej, nové sociálne zariadenia sú na Okružnej a Beethovenovej a z vynovenej vstupnej chodby sa tešia deti na Jiráskovej ulici.

Ulož ako PDF
Napísal 3. septembra 2012 13:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.