reklama

Trnavský kraj vylepší viac ako 150 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok

Najväčšie dobrovoľnícke podujatie na Slovensku je tu. Naše Mesto, ktoré organizuje Nadácia Pontis, podporia tisíce ľudí. Vymenia svoje kancelárie za pomoc neziskovkám, školám, prírode či pamiatkam a pôjdu skrášľovať a vylepšovať tieto miesta. Celkovo priloží ruku k dielu 9 800 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok v 56 mestách a obciach po celom Slovensku. V Trnave pomôže dobrej veci viac ako stovka nadšencov. Ďalších 50 sa pridá v Piešťanoch, Hlohovci a Seredi.

„Podujatie Naše Mesto každý rok prepája firmy, samosprávy a občiansky sektor s cieľom viditeľne zlepšiť miesta, kde žijeme a pracujeme. Tento rok budú nadšenci z takmer dvesto firiem pomáhať v rámci 580 dôležitých aktivít od Michaloviec až po Bratislavu,“ vraví výkonný riaditeľ Nadácie Pontis Michal Kišša.

Dobrovoľníci a dobrovoľníčky budú čistiť prírodu, upratovať komunitné centrá, obnovovať hrady, zveľaďovať parky a tráviť čas s klientami rôznych zariadení sociálnych služieb. Väčšina aktivít sa udeje 9. júna, niektoré sa v prípade zlého počasia môžu presunúť na 16. júna 2023.

Čo všetko však čaká Trnavu? Na pláne je čistenie oddychovej zóny Štrky, kde dobrovoľníci vyzbierajú smeti na chodníkoch a vyčistia breh jazierka. Pozbierajú tiež odpad v Parku Janka Kráľa.

Dobrovoľníci a dobrovoľníčky tiež pomôžu pri príprave popoludnia so seniormi – pripravia jedlo, zabezpečia obsluhu a rôzne hry v rámci komunitného podujatia.

Ilustračné foto: Nadácia Pontis

V nasadení budú CEO firiem

Pomáhať budú tento rok taktiež riaditelia a riaditeľky viacerých veľkých firiem. Cesty popredných CEOs povedú práve do Trnavy do mimoškolského centra Budúcnosť INAK, kde sa deti z druhého stupňa základnej školy učia rozvíjať podnikavosť, mäkké a digitálne zručnosti. Šéfovia a šéfky firiem skrášlia prostredie okolo centra a natrú plot v areáli.

Pomôžu v Piešťanoch, Hlohovci a Seredi

Pekné aktivity čakajú dobrovoľníkov aj v ďalších mestách Trnavského kraja. V Piešťanoch sa pomôže technickej pamiatke Elektrárňa Piešťany. Počas piatich hodín intenzívnej práce dobrovoľníci vyčistia betónové plochy pred budovou, ostrihajú živý plot a upravia okolie kompostérov.

Iné aktivity prebehnú aj v materskej škole v Hlohovci či v Seredi, kde sa bude čistiť skatepark a nábrežie Váhu.

„Úspešnosť podujatia Naše Mesto je dôkazom, že čoraz viac ľudí chápe, že zlepšiť prostredie okolo nás nepomôžu komentáre v online diskusiách, ale presun priamo do terénu. Aktívne sa zapojiť a spolupodieľať sa na zveľadení svojho okolia je cesta k mestám, v ktorých sa cítime dobre a radi v nich žijeme,“ hovorí David Kolář, riaditeľ marketingu pre Hornbach Slovensko a Českú republiku.

9 800 ľudí má srdce na správnom MESTE

Naše Mesto je najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva v strednej Európe. Tento rok sa koná už po sedemnásty raz a zapája sa doň 9 800 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok v 56 mestách a obciach po celom Slovensku. Pomôžu tak dokopy 233 neziskovým organizáciám, nízkoprahovým centrám, ale aj školám či škôlkam zlepšiť ich fungovanie.

Firemných dobrovoľníkov vysiela na Naše Mesto 186 firiem a inštitúcií. Nadšených ľudí s chuťou pomáhať spoznáte aj podľa príznačných bielych tričiek s nápisom „Mám srdce na správnom MESTE“, ktorý pre podujatie vymyslel Slavomír Artim tvoriaci pod pseudonymom Dyslektik.

Inšpiráciou pre Naše Mesto bola akcia New York Cares, počas ktorej tisíce Newyorčanov spoločne upratujú a menia svoje mesto k lepšiemu.

Ulož ako PDF
Napísal 8. júna 2023 14:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.