reklama

Charitatívne organizácie hľadajú dobrovoľníkov do karanténnych centier

Trnavská arcidiecézna charita, Centrum pomoci pre rodinu a Rehoľa Františkánov spoločnými silami hľadajú dobrovoľníkov, ktorí sú ochotní pomáhať v karanténnych centrách.

V centrách sa o ľudí vracajúcich sa zo zahraničia stará odborný personál, no nezastupiteľnú úlohu tu majú aj dobrovoľníci.

Práca dobrovoľníkov spočíva napríklad v registrácii občanov prichádzajúcich do karanténneho zariadenia MV SR, roznášaní jedla v rámci karanténneho zariadenia ako aj pomoc pri ďalších činnostiach.

Charitatívne organizácie hľadajú ľudí, ktorí aktuálne zostali doma zo školy alebo nemôžu vykonávať svoje zamestnanie a majú chuť pomáhať druhým.

Ilustračné foto

Okrem dobrovoľníkov sa nachádza v karanténnych zariadeniach aj klasický prevádzkový personál, ktorý rieši bežnú prevádzku.

Rovnako tu pôsobia aj hasiči, zamestnanci Odborov krízového riadenia okresných úradov či policajti.

Pre dobrovoľníkov sú zabezpečené potrebné ochranné pracovné prostriedky, celodenná strava a preplatenie nákladov na dopravu.

Záujemcovia sa môžu prihlasovať prostredníctvom formulára na tejto stránke, kde nájdu aj zoznam karanténnych centier ministerstva vnútra.

Doplňujúce informácie získate cez e-mail dobrovolnictvo@charitatt.sk alebo na tel. čísle 0948 88 74 86.

Ulož ako PDF
Napísal 9. apríla 2020 8:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.