reklama

Na pozíciu administrátorov a dobrovoľníkov pri celoplošnom testovaní v Trnave sa prihlásilo takmer 800 ľudí

Mesto Trnava zverejnilo v pondelok doobeda online dotazník pre záujemcov, ktorí chcú pri blížiacom sa celoplošnom testovaní pomôcť ako administratívni pracovníci pri registrácii ľudí prichádzajúcich na test alebo ako dobrovoľníci na pomocné práce.

Za menej než jeden a pol dňa prišlo až 763 odpovedí. Najväčší záujem bol o pozíciu administrátora (643 odpovedí), príjemným prekvapením bol aj vysoký počet (120) tých, ktorí chcú pomáhať bez nároku na odmenu ako dobrovoľníci.

Vybraných záujemcov už mesto oslovilo a je s nimi v kontakte. V súčasnosti sa pre nich zabezpečuje školenie, ochranné prostriedky a ďalšie potrebné záležitosti.

Ilustračné foto

„Ďakujeme všetkým, ktorí sa prihlásili, a vážime si, že sú ochotní obetovať svoj voľný čas a vynaložiť sily na pomoc svojim spoluobčanom, mestu a vlastne i celej krajine. Zabezpečiť plošné testovanie je pre samosprávy náročná výzva, úloh a povinností je obrovské množstvo. O to viac nás teší, že sa nám podarilo v tak krátkom čase nájsť dostatok spolupracovníkov. Vnímame to ako silné gesto podpory zo strany verejnosti,“ povedal primátor Trnavy Peter Bročka.

V každej z 55 odberových miestností v Trnave bude jeden administratívny pracovník, ktorý je zároveň zamestnancom mesta, a jeden administrátor z radov verejnosti. Okrem toho je pripravených aj tridsať náhradníkov na túto pozíciu, ktorá si žiada účasť počas oboch dní. Desiatky dobrovoľníkov sa budú v sobotu a nedeľu striedať, aby vypomáhali pri dodržiavaní rozostupov a pri ďalších pomocných prácach.

Spolupatričnosť prejavili aj majitelia trnavských reštaurácií. Tri trnavské podniky zabezpečia stravovanie pre personál odberových miest vo svojom okolí.

Trnava ďakuje Merkur Pub & Restaurant za stovku obedov zdarma, Pizza Express za 140 obedov zadarmo, a reštaurácii susediacej s mestským úradom za zľavu na 310 obedov.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 29. októbra 2020 6:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.