reklama

TTSK poskytne súčinnosť pri celoplošnom testovaní obyvateľstva aj v podobe priestorov 22 stredných škôl

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) poskytne súčinnosť pri celoplošnom testovaní obyvateľstva na ochorenie Covid-19, ktoré je organizované Ministerstvom obrany SR, Ministerstvom zdravotníctva SR, okresnými úradmi, obcami a mestami.

“Župa poskytne priestory 22 stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti, v ktorých budú zriadené odberové miesta. Nachádzajú sa vo všetkých siedmich okresných mestách a mimo v Šamoríne. Vyčlenená bude aj časť kapacít svojich stredoškolských internátov pre vojenský a zdravotnícky personál podieľajúci sa na testovaní,” priblížil župan Jozef Viskupič.

Ilustračné foto

Sekciou krízového riadenia Ministerstva vnútra Slovenskej republiky bola župa prostredníctvom združenia samosprávnych krajov SK 8 požiadaná o súčinnosť pri poskytovaní dostupných informácií o zdravotníckych pracovníkoch pôsobiacich na jej území.

“Mohli by slúžiť okresnému úradu v sídle kraja jednak pre účely celoplošného testovania, ako aj na koordináciu fungovania ústavných zdravotníckych zariadení,” poznamenal trnavský župan.

Trnavský samosprávny kraj zároveň aktívne rozširuje informácie o možnostiach zapojenia sa verejnosti do Operácie Spoločná zodpovednosť.

Okrem zdravotníkov, ktorí sa môžu prihlásiť cez centrálny elektronický formulár, sa župa podieľa na hľadaní a motivovaní dobrovoľníkov, ktorých hľadajú obce a mestá na administratívne zvládnutie testovania.

Ulož ako PDF
Napísal 27. októbra 2020 14:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.