reklama

Požiar pivovaru likvidovali hasiči z Trnavy, Galanty, Piešťan a okolitých obcí šesť hodín

V stredu 23. septembra 2020 pred 17. hodinou ohlásili požiar strechy vo firme Sessler pri Kalvárii v Trnave.

Podľa informácií hovorkyne Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave Márie Zaťkovej na miesto udalosti bola vyslaná jednotka z Hasičskej stanice v Trnave so štyrmi kusmi techniky a jedenástimi príslušníkmi.

„V čase príchodu príslušníkov HaZZ na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že ide o požiar strechy trojposchodovej polyfunkčnej budovy o rozlohe cca 70×20 metrov s plechovou krytinou, ktorá je celá zasiahnutá požiarom,“ uviedla.


Škody po požiare strechy v pivovare Sessler z augusta 2017

Po prvotnom zásahu boli povolané ďalšie sily a prostriedky – štyri kusy techniky a osem príslušníkov HaZZ z Trnavy Galanty a Piešťan.

„Príslušníci HaZZ zasahovali s použitím autonómnych dýchacích prístrojov a na likvidáciu požiaru bolo nasadené jedenkrát vysokotlakové zariadenie, štyrikrát prúd ‚C‘,  dvakrát lafetový prúd a výšková technika Bronto. Súčasne sa postupne rozoberala konštrukcia strechy a odhášali skryté ohniská. Miesto požiaru bolo kontrolované pomocou dvoch termokamier. Pri zásahu pomáhalo aj jedenásť členov Dobrovoľných hasičských zborov obcí Križovany nad Dudváhom, Voderady a Pole s použitím štyroch kusov techniky,“ priblížila Mária Zaťková.

Pri požiari nedošlo k žiadnemu zraneniu osôb. Na miesto udalosti sa dostavili príslušníci Policajného zboru, ktorí zabezpečovali priestor zásahu a zisťovateľ príčin požiaru, ktorý zisťoval príčiny vzniku požiaru.

„Zásah bol ukončený krátko po 23.00 hodine. Predbežná škoda vyčíslená majiteľom je 180 000 eur a uchránené hodnoty predstavujú približne 500 000 eur,“ dodala Zaťková.

Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Pomáhame hasiť sladovňu Sessler, výjazd v počte 3 zasahujúci hasiči a TATRA 815 CAS a VW Transporter.

„Krátko pred…

Uverejnil používateľ DHZ POLE Streda 23. septembra 2020

Ulož ako PDF
Napísal 24. septembra 2020 8:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.