reklama

TIPOS venuje Fakultnej nemocnici Trnava 20 000 eur

Počty nakazených pacientov novým koronavírusom sa zvyšujú a nadchádzajúce obdobie bude v našich nemocniciach s prichádzajúcimi nápormi pacientov oveľa náročnejšie. Spoločnosť TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s., sa rozhodla venovať desiatim univerzitným a fakultným nemocniciam na Slovensku spolu 200 – tisíc eur, ktoré poslúžia na nákup potrebného vybavenia, prístrojov a na prípadné dobudovanie infraštruktúry v súvislosti s pandémiou COVID-19. Fakultnej nemocnici Trnava venujú 20 000 eur. informoval hovorca nemocnice Matej Martovič.

O tom, prečo sa TIPOS rozhodol podporiť slovenské nemocnice, hovorí Marek Kaňka, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva TIPOS: „Vnímame to ako naše poslanie. V tomto, pre všetkých ťažkom období, si uvedomujeme, že je nevyhnutné podávať pomocnú ruku tam, kde je to najnutnejšie a kde bude mať naša pomoc dosah na čo najviac ľudských životov. Zároveň chceme vhodným spôsobom podporiť hrdinov, ktorí dennodenne tieto životy zachraňujú.“

Ilustračné foto

“Fakultná nemocnica Trnava uvíta každú pomoc v aktuálnej situácií boja s koronavírusum. Dar od spoločnosti TIPOS nám pomôže zabezpečiť vyššiu bezpečnosť a ochranu pre pacientov a doplniť vybavenie pre COVID oddelenie. Za poskytnuté finančné prostriedky nemocnica zabezpečí nákup terminálu s termočipom na meranie teploty a nákup infúznej techniky na COVID oddelenie pre starostlivosť o pacientov,“ uviedol riaditeľ Fakultnej nemocnice Trnava Daniel Žitňan.

Darované finančné prostriedky budú využité na nákup terminálu s termočipom, ktorý bude umiestnený na Urgentnom príjme FN Trnava.

Terminál uľahčí prácu triážnej sestry. Urgentný príjem je vstupnou bránu do nemocnice, kde prichádzajú najrôznejší pacienti a v mnohých prípadoch môže ísť aj o suspektného pacienta s podozrením na COVID-19.

“Infúzna technika sa bude využívať na COVIDovom oddelení u pacientov s potvrdeným ochorením na COVID-19. Pacient, ktorý je umiestnený na tomto oddelení a je napojený na umelú pľúcnu ventiláciu, môže mať súčasne napojených aj cca 12 takýchto infúznych púmp,” priblížil referent pre vzťahy s verejnosťou Matej Martovič.

Ulož ako PDF
Napísal 7. októbra 2020 8:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.