reklama

Vo Fakultnej nemocnici doteraz zaočkovali 3500 ľudí, spustili už druhú fázu pre osoby staršie ako 85 rokov

Počas prvých viac ako dvoch týždňov zaočkovali vo Fakultnej nemocnici Trnava vakcínou proti ochoreniu Covid-19 približne 3500 ľudí.

Očkovanie v Trnave spustili 5. januára a do 21. januára dostalo vakcínu asi 3500 ľudí.

„Očkovanie prebieha v dvoch očkovacích centrách. Prvé sa nachádza na Psychiatrickom oddelení v starom areáli nemocnice a druhé je na prízemí Pavilónu chirurgických disciplín –  na Traumatologickej ambulancii,“ priblížil referent pre vzťahy s verejnosťou FN Trnava Matej Martovič.

Vakcíny privážajú do Trnavy priebežne, aktuálne majú k dispozícii 3900 dávok.

Trnavská nemocnica už spustila aj druhú fázu očkovania, ktorá je podľa aktualizovaných kritérií ministerstva zdravotníctva prístupná už aj pre osoby staršie ako 85 rokov.

Podrobnejšie o jednotlivých fázach a kritériách určovania poradia očkovania proti ochoreniu Covid-19 sme písali v tomto článku.


Vakcíny proti ochoreniu Covid-19

Ilustračné foto

Nemocnica hlási pokles hospitalizvaných pacientom s koronavírusom

Počet hospitalizovaných pacientov sa vo FN Trnava mierne znížil.

K 21. januáru evidovali vo FN Trnava obsadených 88 covidových lôžok, na ktorých je 82 pacientov s potvrdeným ochorením a ďalších 6 pacientov je suspektných a čaká na potvrdenie testu.

Ako uviedol Matej Martovič, na jednotke intenzívnej starostlivosti bolo k rovnakému dátumu hospitalizovaných 12 pacientov a na ARO oddelení ďalších deväť pacientov. Podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebovalo 19 pacientov.

Doteraz najvyššie čísla obsadenosti lôžok určených pre pacientom s Covidom-19 hlásila FN Trnava 18. januára, kedy bolo hospitalizovaných spolu 103 pacientov.

Ulož ako PDF
Napísal 22. januára 2021 1:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vo Fakultnej nemocnici doteraz zaočkovali 3500 ľudí, spustili už druhú fázu pre osoby staršie ako 85 rokov”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.