reklama

Vo Fakultnej nemocnici doteraz zaočkovali 3500 ľudí, spustili už druhú fázu pre osoby staršie ako 85 rokov

Počas prvých viac ako dvoch týždňov zaočkovali vo Fakultnej nemocnici Trnava vakcínou proti ochoreniu Covid-19 približne 3500 ľudí.

Očkovanie v Trnave spustili 5. januára a do 21. januára dostalo vakcínu asi 3500 ľudí.

“Očkovanie prebieha v dvoch očkovacích centrách. Prvé sa nachádza na Psychiatrickom oddelení v starom areáli nemocnice a druhé je na prízemí Pavilónu chirurgických disciplín –  na Traumatologickej ambulancii,” priblížil referent pre vzťahy s verejnosťou FN Trnava Matej Martovič.

Vakcíny privážajú do Trnavy priebežne, aktuálne majú k dispozícii 3900 dávok.

Trnavská nemocnica už spustila aj druhú fázu očkovania, ktorá je podľa aktualizovaných kritérií ministerstva zdravotníctva prístupná už aj pre osoby staršie ako 85 rokov.

Podrobnejšie o jednotlivých fázach a kritériách určovania poradia očkovania proti ochoreniu Covid-19 sme písali v tomto článku.


Vakcíny proti ochoreniu Covid-19

Ilustračné foto

Nemocnica hlási pokles hospitalizvaných pacientom s koronavírusom

Počet hospitalizovaných pacientov sa vo FN Trnava mierne znížil.

K 21. januáru evidovali vo FN Trnava obsadených 88 covidových lôžok, na ktorých je 82 pacientov s potvrdeným ochorením a ďalších 6 pacientov je suspektných a čaká na potvrdenie testu.

Ako uviedol Matej Martovič, na jednotke intenzívnej starostlivosti bolo k rovnakému dátumu hospitalizovaných 12 pacientov a na ARO oddelení ďalších deväť pacientov. Podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebovalo 19 pacientov.

Doteraz najvyššie čísla obsadenosti lôžok určených pre pacientom s Covidom-19 hlásila FN Trnava 18. januára, kedy bolo hospitalizovaných spolu 103 pacientov.

Ulož ako PDF
Napísal 22. januára 2021 1:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Vo Fakultnej nemocnici doteraz zaočkovali 3500 ľudí, spustili už druhú fázu pre osoby staršie ako 85 rokov”

 1. 1
  Timur says:

  Informácia vyhodení 700 dávok očkovacej vakcíny z dôvodu že injekčné striekačky použité na očkovanie nedokážu vytiahnuť 6 dávku z balenia vakcíny je správa o zle fungujúcej organizácii práce. Informovala televízia Markíza vo večernom aj rannom spravodajstve. Výrobca injekčných striekačiek prosí aby jeho zamestnanci v závode v Starej Turej boli zaočkovaný v prvej vlne a mohli na trh dodať požadovaný tovar aj nadplán. Objednávky nad rámec majú z Nemecka, Holandska, Česka len tá zo Slovenska im chýba. Šrojta mohol zavolať bol by som skočil do Starej Turej a doviezol potrebné striekačky, tých 200 km za 350 zaočkovaný zato stoja.

 2. 2
  bolševik says:

  Mestá obce VUCky a ostatné organizácie momentálne vedú absolútne neschopní aparatčíci bez praxe vedomosti a skúsenosti. Dostali sa na funkcie zhodou okolností ako podržtažky alebo náhodou.
  Sú to arogantní papaláši a veľmi pripomínajú boľševikov.
  Bohužiaľ po nich zostanú obrovské škody vo financiach, rozpočtoch, hospodárstve, ekonomike, na zdraví občanov aj medziľudských vzťahoch.

 3. 3
  Kocur says:

  Problémy s počtom dávok majú asi všade:

  https://www.trend.sk/spravy/svedsko-pozastavilo-spolocnosti-pfizer-platby-vakciny

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/vlastni-gol-misto-sesti-davek-pfizeru-casto-pet-40349193

  Pán Raši, ktorý sa podieľal na systémovom vykradaní v zdravotníctve by sa mal radšej zahrabať niekam do hlbokej nory a nie tu vykrikovať.

 4. 4
  Timur says:

  Kto tu volá po zabíjaní a krvi. Matovič 1,5 mesiaca dozadu vystúpil v televízii s posolstvom a vybral si Markízu. Pre televíziu veľká česť a teraz je televízia zrazu zlá a neobjektívna a redaktor zapredanec Fica, Pelegríniho, Kotlebu, Bugára. Zdá sa že Matovičov Kaliňák bude jeho švagor. To ten nanominoval Šrojtu do funkcie direktora. A kraj horí v počtoch infikovaných, umierajúcich v domoch sociálnych služieb ( Alzhajmer ústav v Piešťanoch ), papalášskom očkovaní, kde premiér zakročil sankciou 10 000 eur za porušenie poradia. Jofo v celoštátnom krízovom štábe, kde sa zákon menil 15 minút pred hlasovaní, mimochodom nelegálnom a nezabezpečí požadované injekčné striekačky pre svojho kamoša. Stále platí nevyučený majster, hotový kat. Šrojta okopíroval program svojho predchodcu čo sa týka výstavby nemocnice a ľuďom sa to nepáči.

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.