reklama

Vo Fakultnej nemocnici Trnava ošetrili muža s koronavírusom

AKTUALIZOVANÉ v sobotu 14. marca o 08:39 hod.

Vo Fakultnej nemocnici Trnava v piatok 13. marca 2020 potvrdili pacienta s koronavírusom.

Ako informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR, ide o muža a lieči sa v domácej izolácii, pretože jeho zdravotný stav si nevyžaduje hospitalizáciu.

„Pacient, u ktorého bol potvrdený COVID-19 nie je občanom Slovenskej republiky a momentálne nie je hospitalizovaný vo FN Trnava,“ informoval trnava-live.sk referent pre vzťahy s verejnosťou trnavskej nemocnice Matej Martovič.

Ako informoval v noci z piatka na sobotu 14. marca starosta obce Dolné Dubové Jozef Čapkovič, infikovaný muž žije v ich obci (čítajte tu).

Ilustračné foto

Na Slovensku je aktuálne 32 potvrdených prípadov koronavírusu, počas piatka pribudlo 11 prípadov.

Väčšina pacientov s ochorením COVID-19 (koronavírus) je z Bratislavy (15) a Martina (6).

V Trnavskom kraji trpí ochorením aj žena z obce Hviezdoslavov v okrese Dunajská Streda.

Na Slovensku v súvislosti so šíriacim sa ochorením COVID-19 platí od 12. marca 2020 mimoriadna situácia, ktorú vyhlásila vláda.

Ústredný krízový štáb SR zároveň prijal viaceré prísne opatrenia na zabránenie ďalšieho šírenia ochorenia, ako napríklad zatvorenie škôl, voľnočasových centier, letísk, zastavenie medzinárodnej vlakovej a autobusovej dopravy a ďalšie.

Povinná 14-dňová karanténa platí od 13.3.2020 od 7. hodiny až do odvolania pre všetkých, ktorí sa vrátia zo zahraničia z ktoréhokoľvek štátu. Za nedodržanie karantény hrozí pokuta do výška 1 659 eur.

Ulož ako PDF
Napísal 13. marca 2020 18:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.