reklama

TTSK: Kultúra sa presúva do online priestoru

V súvislosti s obmedzením pohybu obyvateľstva zostane všetkých 18 kultúrnych inštitúcií v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) pre verejnosť uzatvorených od soboty 24. októbra 2020 až do odvolania.

„Divadlo Jána Palárika v Trnave pozastavilo hranie predstavení už 14. októbra 2020. Od zajtrajšieho dňa ho bude nasledovať aj šesť župných múzeí, štyri knižnice, štyri osvetové strediská, dve galérie a hvezdáreň,“ informoval riaditeľ Odboru kultúry a športu Úradu TTSK Peter Kadlic.


Divadlo Jána Palárika

Ilustračné foto

Zamestnanci župných kultúrnych organizácií budú pre svojich priaznivcov naďalej pripravovať kultúrno-vzdelávací program. Kultúrne zážitky aj v období zhoršenej epidemiologickej situácie bude možné sledovať z pohodlia a bezpečia domova.

„Napríklad Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave usporadúva v spolupráci s kultúrnym centrom Malý Berlín online besedu Literárny večer s Pavlom Tomašovičom. Západoslovenské múzeum v Trnave zas na svojom Facebooku uverejňuje Piatkové čítanie, ktoré približuje zaujímavé osobnosti a miesta Trnavy, či rubriku Fotka na stredu približujúcu históriu budov, udalostí i predmetov. Záhorské múzeum v Skalici uverejňuje na svojej facebookovej stránke zaujímavosti z histórie Skalice a Záhoria a prezentuje výnimočné zbierkové predmety,“ vymenúva P. Kadlic.

Viac informácií o online aktivitách jednotlivých župných kultúrnych inštitúcií poskytujú ich webové stránky a profily na sociálnych sieťach. Návštevníkov znovu privítajú po uvoľnení preventívnych opatrení.

Ulož ako PDF
Napísal 26. októbra 2020 7:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.