reklama

S podmienkami otvorili v kraji múzeá, galérie a osvetové strediská, divadlo zostáva zatiaľ zatvorené

Trnavský samosprávny kraj otvoril od 19. apríla 2021 múzeá, galérie a osvetové strediská vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Podmienkou ich návštevy je dodržiavanie preventívnych opatrení vrátane obmedzenia počtu ľudí podľa rozlohy priestoru.

Návštevníci sa musia preukázať certifikátom o negatívnom teste na ochorenie Covid-19 a nosiť respirátor. Bližšie informácie a otváracie hodiny každého zo znovuotvorených krajských kultúrnych zariadení sú zverejnené na ich webových stránkach a profiloch na sociálnych sieťach.

„Som veľmi rád, že môžeme po takmer štyroch mesiacoch sprístupniť širokej verejnosti výstavné priestory v našich múzeách, galériách a osvetových strediskách. Viaceré z nich pripravili pre návštevníkov nové výstavy. Vzhľadom na aktuálnu situáciu nie je možné organizovanie skupinových prehliadok a hromadných podujatí. Pri návšteve kultúrnych inštitúcií je potrebné dodržiavať platné protiepidemické opatrenia,“ pripomenul riaditeľ Odboru kultúry a športu Úradu TTSK Peter Kadlic.


Západoslovenské múzeum v Trnave

Ilustračné foto

Všetkých 18 župných kultúrnych inštitúcií bolo pre verejnosť uzatvorených od 19. decembra 2020. Knižnice otvorili brány pre návštevníkov 8. marca 2021.

Na otvorenie pri postupnom uvoľňovaní opatrení čakajú ešte Divadlo Jána Palárika v Trnave a Hvezdáreň a planetárium M. R. Štefánika v Hlohovci.

Galéria Jána Koniarka v Trnave ponúka hneď tri výstavy – výber z aktuálnej tvory slovenského maliara Adama Šakového, retrospektívnu výstavu maliara a grafika Jána Fila k 100. výročiu jeho narodenia a prezentáciu súčasnej tvorby Margaréty Petržalovej.

V Záhorskom múzeu v Skalici môžu návštevníci vidieť výstavu Rodina v tradičnej ľudovej kultúre Záhoria, ktorá je venovaná rodinným zvykom v minulosti a zameriava sa na tri kľúčové udalosti v živote človeka: narodenie, svadbu a pohreb.

Vlastivedné múzeum v Galante ponúka návštevníkom výstavu Tretia cesta – Odkaz Hanzy, ktorá je venovaná dejinám družstevného hnutia Hanza sídliaceho v období rokov 1925-1945 v Galante.

Ulož ako PDF
Napísal 22. apríla 2021 8:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.