reklama

Divadlo, galéria či knižnica budú znovu otvorené pre verejnosť od 18. novembra

Od stredy 18. novembra 2020 bude 18 kultúrnych inštitúcií v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) znovu otvorených pre návštevníkov za dodržiavania opatrení na prevenciu šírenia ochorenia Covid-19. Ide predovšetkým o zásady nosenia rúška či iného prekrytia horných dýchacích ciest, dodržiavania rozstupov a dôslednú hygienu rúk. Vstup do priestorov organizácií a ich jednotlivých súčastí bude limitovaný a regulovaný podľa aktuálneho počtu prítomných, informoval riaditeľ Odboru kultúry a športu Úradu TTSK Peter Kadlic.

Divadlo Jána Palárika v Trnave, ktoré finišuje v skúšaní novej inscenácie Futbal alebo Bílý andel v pekle režiséra Jána Luterána s plánovanou premiérou v prvý decembrový víkend, bude môcť byť naplnené na 50 percent kapacity.

V župných kultúrnych stánkoch si bude možné opäť pozrieť aktuálne výstavy. Napríklad v Galérii Jána Koniarka v Trnave medzinárodný výstavný projekt Antroporary reflektujúci zmenu vnímania fyzickej blízkosti ľudí počas pandémie a v Záhorskej galérii Jána Mudrocha v Senici kolektívnu výstavu Medzi bielou a čiernou.


Divadlo Jána Palárika

Ilustračné foto: DJP

“Šesť župných múzeí, štyri knižnice, štyri osvetové strediská, dve galérie, divadlo a hvezdáreň boli pre verejnosť uzatvorené od 24. októbra 2020 v súvislosti s obmedzeným pohybom obyvateľstva. Ich zamestnanci v tomto období pripravovali pre svojich priaznivcov bohatý kultúrno-vzdelávací program. Kultúrne zážitky i v období zhoršenej epidemiologickej situácie si tak bolo možné vychutnávať z pohodlia a bezpečia domova,” pripomenul Kadlic.

Napríklad Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave usporiadala online besedu Literárny večer s Pavlom Tomašovičom. Západoslovenské múzeum v Trnave zas na svojom Facebooku uverejňovalo Piatkové čítanie, ktoré približuje zaujímavé osobnosti a miesta Trnavy. Záhorské múzeum v Skalici podobne prezentovalo zaujímavosti z histórie Skalice a Záhoria, ak aj svoje výnimočné zbierkové predmety.

Uplynulú sobotu sa historicky po prvýkrát uskutočnila Noc múzeí a galérií online formou. Do tohto európskeho podujatia sa už tradične zapojili aj župné múzeá a galérie a priblížili verejnosti svoju činnosť s cieľom prispieť k lepšiemu pochopeniu ich významu pri zachovávaní a prezentácii kultúrneho dedičstva.

Viac informácií o aktivitách jednotlivých župných kultúrnych inštitúcií je dostupných na ich webových stránkach a profiloch na sociálnych sieťach.

Ulož ako PDF
Napísal 16. novembra 2020 9:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.