reklama

Knižnica opäť sprístupňuje časť služieb, výpožičky prebiehajú len na základe objednávok

Trnavská župa od pondelka 8. marca 2021 obnoví poskytovanie vybraných služieb všetkých štyroch knižníc vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti tak, aby vyhovela predovšetkým študentom a čitateľom, ktorí potrebujú využívať knižničné služby pre pracovné účely. Umožňuje jej to platná vyhláška Úradu verejného zdravotníctva.

“Galantská knižnica, Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave, Záhorská knižnica v Senici aj Žitnoostrovská knižnica v Dunajskej Strede budú poskytovať absenčné výpožičky prostredníctvom výdajných miest za prísneho dodržiavania preventívnych opatrení. Potrebná bude predchádzajúca telefonická alebo e-mailová objednávka,” informoval Peter Kadlic, riaditeľ Odboru kultúry a športu Úradu TTSK.

Ilustračné foto

Vrátenie výpožičiek bude možné prostredníctvom biblioboxov, respektíve na to určených zberných nádob. Detaily postupov budú zverejnené na webstránkach a profiloch na sociálnych sieťach jednotlivých knižníc.

“Do zlepšenia epidemiologickej situácie budú priestory knižníc pre verejnosť neprístupné, takisto sa nebudú organizovať hromadné podujatia. Na stránkach všetkých knižníc sú nepretržito dostupné online katalógy a rešeršné služby,” pripomenul Kadlic.

Ostatných 14 župných kultúrnych inštitúcií je pre verejnosť uzatvorených od 19. decembra 2020 až do odvolania. Ide o šesť múzeí, štyri osvetové strediská, dve galérie, divadlo a hvezdáreň, ktoré však ponúkajú bohatý program online – na svojich webstránkach a profiloch na sociálnych sieťach.

Ulož ako PDF
Napísal 8. marca 2021 10:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.