reklama

Knižnica Juraja Fándlyo obnoví poskytovanie služieb za prísnych podmienok

Trnavská župa sa rozhodla využiť možnosť, ktorá sa jej naskytla vďaka vydaniu vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, a od stredy 27. januára 2021 obnoví poskytovanie služieb všetkých štyroch knižníc vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti, vrátane Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave.

Knižnice čitateľov privítajú za prísnych podmienok dodržiavania opatrení na zamedzenie šírenia koronavírusu, podotkol riaditeľ Odboru kultúry a športu Úradu TTSK Peter Kadlic.

V období od 27. januára 2021 do 7. februára 2021 budú knižnice poskytovať len absenčné výpožičky, a to na základe predchádzajúcej telefonickej alebo e-mailovej objednávky.

Detaily postupu sú zverejnené na profiloch na sociálnych sieťach a webstránkach jednotlivých knižníc. Na vrátenie kníh sú pred knižnicami non-stop k dispozícii biblioboxy.

“Ďalšie rozšírenie služieb bude závisieť od vývoja pandemickej situácie,” uviedol Kadlic.


Knižnica J. Fándlyho

Vstup do knižnice bude povolený len držiteľom certifikátu o negatívnom výsledku RT-PCR alebo antigénového testu na ochorenie Covid-19 vykonanom po 18. januári 2021.

Preukázať sa bude možné aj dokladom o výnimke z testovania, dokladom o diagnostikovaní ochorenia Covid-19 v období od 2. novembra 2020 do 17. januára 2021 či dokladom o očkovaní proti ochoreniu Covid-19 druhou dávkou vakcíny, od ktorého uplynulo aspoň 14 dní.

Podmienkou návštevy knižnice bude prekrytie horných dýchacích ciest rúškom alebo respirátorom a dezinfekcia rúk, respektíve nasadenie jednorazových rukavíc.

Zamestnanci knižníc budú chránení respirátormi, so zabezpečením ktorých im pomôže trnavská župa.

“Ostatných 14 župných kultúrnych inštitúcií je pre verejnosť uzatvorených od 19. decembra 2020 až do odvolania. Ide o šesť múzeí, štyri osvetové strediská, dve galérie, divadlo a hvezdáreň, ktoré však ponúkajú program online – na svojich webstránkach a profiloch na sociálnych sieťach,” doplnil riaditeľ Odboru kultúry a športu Úradu TTSK Peter Kadlic.

Ulož ako PDF
Napísal 26. januára 2021 12:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.