reklama

Trnava je medzi okresmi, ktorých sa druhé kolo plošného testovania týkať nebude

Druhé kolo plošného testovania v okrese Trnava zrejme nebude. Vyplýva to zo slov premiéra Igora Matoviča po rokovaní Ústredného krízového štábu v pondelok večer. Presný zoznam okresov, ktorých sa druhé kolo nebude týkať, zverejnia v utorok.

Plošné testovanie bude na Slovensku pokračovať 7.a 8. novembra 2020, no neuskutoční sa v 25 okresoch, ani v Bratislave a Košiciach. Výnimku pre druhé kolo dostali na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu okresy, kde bola miera pozitivity nižšia ako 0,7 percenta.

Ministerstvo obrany SR zverejnilo, že v okrese Trnava prišlo na testy 92 215 ľudí, pozitívnych bolo 557 vzoriek, čo predstavuje 0,6 percenta.

Ilustračné foto

Igor Matovič tiež informoval, že v každom okrese vznikne mobilné odberové miesto, v ktorom sa môže otestovať ktokoľvek bezplatne bez udania dôvodu antigénovými testami. “Mobilné miesta začneme budovať budúci týždeň,” upresnil.

Dvakrát mesačne sa budú testovať zamestnanci nemocníc, ale aj pacienti, ktorí prichádzajú na hospitalizáciu, ako aj klienti a zamestnanci v zariadeniach sociálnych služieb či ľudia v kritickej infraštruktúre štátu ako je polícia, ozbrojené sily, prokuratúra, významné priemyselné podniky a podobne.

“Upozorňujem, že ak máme nula celá niečo pozitívnych v okrese, neznamená, že je všetko v poriadku. To, že nám nič nehrozí, je obrovský omyl. Na Slovensku je pozitívny na Covid-19 každý tridsiaty, štyridsiaty, päťdesiaty človek. Prosím, dodržiavajme opatrenia,” vyzval verejnosť predseda vlády.

Krízový štáb rozhodol aj o zabezpečení kontrol na hraniciach. Zrejme príde k zníženiu počtu hraničných priechodov a obmedzeniu ich prevádzkovej doby.

Všetci, ktorí budú chcieť prísť na Slovensko, budú musieť mať test. Ak ho mať nebudú, môžu sa nechať otestovať antigénovými testami priamo na hraniciach.

Celkovo pôsobilo priamo v teréne po oba dni viac 40 000 vojakov, policajtov, hasičov a záchranárov, zdravotníkov, príslušníkov finančnej správy a samosprávy a množstvo dobrovoľníkov. Ozbrojené sily najazdili pri plnení úloh operácie Spoločná zodpovednosť takmer 600 000 kilometrov, ktoré ešte budú narastať, nakoľko logistická časť operácie ešte prebieha.

Na tieto účely bolo využitých celkovo viac ako 2 000 vozidiel nie len ozbrojených síl, ale tiež ostatných spolupôsobiacich zložiek a to aj súkromných. Všetky boli využívané na prepravu takmer 5 000 ton materiálu.
Ministerstvo obrany SR

Ulož ako PDF
Napísal 2. novembra 2020 20:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.