reklama

Kvalitné sladovníctvo k Trnave patrí

Sladovnícka tradícia, ktorá sprevádzala Trnavu už od 14. storočia, pokračuje ďalej aj vďaka jednej z najväčších sladovní na Slovensku, Lycosu – Trnavským sladovniam s.r.o.

História Trnavských sladovní siaha do roku 1893, kedy ich založila spoločnosť Treumann a syn s kapacitou výroby necelých 4.000 ton ročne.

Od roku 2000, pod krídlami Lycosu, prešli sladovne intenzívnou modernizáciou výrobných technológii zameranou najmä na zvýšenie kvality vyrábaného sladu a elimináciu vplyvov na životné prostredie.

Aktuálna výrobná kapacita dosahuje 75.000 ton ročne.

Znižujú ekologickú stopu

Pre Lycos – Trnavské sladovne s.r.o. je hlavným kritériom všetkých investícií zníženie ekologickej stopy, ktorú zanechávajú.

Moderné technológie dnes zabezpečujú nielen zjednodušenie práce pre zamestnancov ale najmä menej produkovaného odpadu.

Ako hovorí riaditeľ Lycosu Ing. Martin Mäsiar: „nebolo to jednoduché, museli sme veľa investovať do nových technológií, ale vyplatilo sa a dnes patríme k špičke vo svojom odbore o čom svedčí aj udelenie certifikátu ISO14001 za ochranu životného prostredia“.

Sladovne sa zameriavajú aj na minimalizáciu negatívnych dopadov na bezprostredné okolie fabriky: „Záleží nám na ľuďoch v susedstve s našou fabrikou, preto od začiatku investujeme do technológií ako čistička odpadových vôd, odprašovacích a odlučovacích technológií alebo do systémov energetických úspor znižujúcich emisie,“ pripomína M. Mäsiar.

Podporujú miestne komunity

Z investícií, ktoré priniesli úspech sladovniam ťažia aj miestni farmári, ktorí sú kľúčovými dodávateľmi sladovníckeho jačmeňa pre Lycos: „Takmer všetok jačmeň nakupujeme od farmárov z Trnavy a blízkeho okolia. Od začiatku chceme, aby sme pomáhali celému regiónu. Čím bude Trnava ako región silnejší, tým viac sa bude dariť ľuďom, čo tu žijú a rovnako aj podnikaniu,“ hovorí Mäsiar.

Kvalita z Trnavy pre svetové pivovary

Zameranie sa na kvalitu produkovaného sladu je pre súčasné vedenie absolútnou prioritou.

Vďaka tímu zamestnancov je dnes Lycos Trnavské sladovne s.r.o. dodávateľom sladu do najväčších pivovarníckych koncernov sveta ako sú Molson Coors, Asahi, SAB Miller, Heineken, či Carlsberg.

Kvalitu z Trnavy oceňujú aj slovenské pivovary ako pivovar ERB z Banskej Štiavnice a veľa remeselných pivovarov po celom Slovensku.

(PR)

Ulož ako PDF
Napísal 3. novembra 2020 7:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.