reklama

Pošta uzatvorí pobočku pri lávke na Starohájskej ulici vedľa polikliniky

AKTUALIZOVANÉ

Slovenská pošta plánuje uzatvoriť svoju tradičnú pobočku na Starohájskej ulici v polyfunkčnej budove Atrium (bývalý Telekom) vedľa polikliniky. Služby tejto pobočky využívalo množstvo klientov, za čo vďačila najmä svojej výhodnej polohe.

Vysokú frekvenciu okoloidúcich zabezpečuje nielen susediaca Mestská poliklinika, Úrad Trnavského samosprávneho kraja či daňový úrad, ale aj skutočnosť, že pošta sa nachádza priamo pri lávke spájajúcej sídlisko Družba s historickým centrom mesta.

Informáciu o pripravovanom uzatvorení pobočky neprijalo s nadšením viacero Trnavčanov.

Niektorí z nich vidia za ukončením činnosti pošty “biznis” mysliac si, že za odchodom Slovenskej pošty z prenajatých priestorov v budove Atrium stojí vlastník objektu, ktorým je trnavská spoločnosť Dupos Invest, a.s.

“V skutočnosti je to naopak. V našom záujme bolo pokračovať v obchodnom vzťahu so Slovenskou poštou. Z tohto dôvodu sme pošte ponúkali rekonštrukciu priestorov podľa ich predstáv, ale, bohužiaľ, pošta má iné zámery. Pobočku by mali uzatvoriť do 31. januára 2021,” vysvetlil predseda predstavenstva spoločnosti Dupos Invest Peter Babka.


Pobočka Slovenskej pošty v budove Atrium pri lávke

V stredu 11. novembra 2020 sme získali aj stanovisko Slovenskej pošty.

Ako sa v ňom uvádza, pre verejnosť bude táto pošta otvorená do 15. januára 2021. Od 1. februára 2021 má fungovať nová pobočka v City Arene, kam sa Pošta 10 presťahuje. Kompletné vyjadrenie Slovenskej pošty nájdete v tomto článku.

Výsledkom rozhodnutia Slovenskej pošty o ukončení pôsobenia na Starohájskej a úpravou ďalších priestorov bude nájomný priestor s rozlohou asi 350 metrov štvorcových, ktorý chce vlastník objektu zaplniť, ideálne nejakou zmysluplnou a stabilnou službou alebo prevádzkou.

V budove Atrium pôsobí pomerne veľký počet ľudí. Najväčšími nájomníkmi sú spoločnosť Marelli s viac ako 200 pracovnými miestami v administratíve a Slovak Telekom. Ďalej tu fungujú napríklad zubárske ambulancie, detská pohotovosť, lekáreň, pekáreň, rehabilitačné a masérske služby, predajňa textilu či ekonomické kancelárie.

“Z objektu sa stáva prevažne stredisko služieb, čo je aj našim zámerom, pretože tu nechceme vytvárať klasické obchodné centrum. Rovnako aj onedlho uvoľnený priestor prístupný z lávky by mal slúžiť pre ľudí, ktorí po lávke prechádzajú, ale aj pre tých, ktorí v budove pracujú alebo ju navštevujú ako zákazníci, obchodní partneri alebo pacienti. Najlepšie v podobe gastroprevádzky, či už kaviarne, bistra, fastfoodu alebo tiež menších potravín,” priblížil svoje predstavy P. Babka.

Začiakom februára 2021 by mala začať rekonštrukcia voľných priestorov. Spoločnosť Dupos Invest je schopná priestory novému nájomníkovi upraviť aj kompletne na mieru podľa jeho požiadaviek a vytvoriť jednu väčšiu alebo dve menšie prevádzky.

“Definitívne rozhodnutie o druhu prevádzok a finálna úprava priestoru bude prebiehať až podľa požiadaviek konkrétneho nájomníka,” dodal Babka.

Ulož ako PDF
Napísal 10. novembra 2020 6:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pošta uzatvorí pobočku pri lávke na Starohájskej ulici vedľa polikliniky”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.