reklama

Pošta Trnava 10 je presťahovaná do nových priestorov

Trnavská podacia Pošta 10 poskytuje svoje služby v nových, zrekonštruovaných a klimatizovaných priestoroch. Zo Starohájskej ulice sa presťahovala do City Areny.

Vchod do pobočky je z Kollárovej ulice. Pošta je bezbariérová a klienti môžu v jej blízkosti pohodlne parkovať. “Aj týmto krokom sa Slovenská pošta snaží naďalej skvalitňovať služby zákazníkom,” skonštatovala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Foto: Slovenská pošta

Zákazníci môžu v novootvorenej pobočke nielen podávať produkty Slovenskej pošty, ale aj vyzdvihovať oznamované zásielky, balíky a expres zásielky z vybraných lokalít v meste Trnava, čím sa majú odľahčiť pošty Trnava 1 a Trnava 2.

“Zároveň by sa tak mali znížiť čakacie doby na pošte Trnava 1, nakoľko sa časť zákazníkov presunie do NC City Arena. Na pošte môžu klienti tiež zaplatiť šeky, uhradiť SIPO, kúpiť elektronické kolky na úhradu správnych a súdnych poplatkov, a prostredníctvom služby Integrované obslužné miesto občana (IOMO) získať výpis z obchodného registra, listu vlastníctva či výpis/ odpis z registra trestov. Pošta poskytuje aj službu Western Union, ktorú môžu zákazníci využiť na zaslanie/príjem peňazí do/zo zahraničia aj v rámci Slovenska, či zaslať peniaze známym, keď nepoznajú bankový účet príjemcu,” priblížila Dorčáková

Prínosom pre klientov v nových priestoroch Pošty Trnava 10 sú aj rozšírené otváracie hodiny pre verejnosť, a to od pondelka do nedele v čase od 9:00 do 19:00.

Okrem toho sa zvýšil počet zamestnancov zo štyroch na osem, takže pobočka bude zabezpečovať služby v dvojzmennej prevádzke, k dispozícii budú 4 priehradky.

Slovenská pošta prevádzkuje v meste Trnava 7 pôšt. Z toho štyri pošty zabezpečujú podaj a dodaj služieb, tri pošty zabezpečujú pre verejnosť podaj zásielok a univerzálne služby.

Ulož ako PDF
Napísal 4. februára 2021 13:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

6 komentárov pre “Pošta Trnava 10 je presťahovaná do nových priestorov”

 1. 1
  Peter says:

  Neviem kto to sťahovanie plánoval, ale nechal 15-tisícové sídlisko bez pošty. Napr. z Tehelnej alebo Tekela to majú teraz rovnako ďaleko do novej pobočky aj na hlavnú poštu. Predtým o polovicu kratšia trasa peši, lebo to bolo v podstate v strede sídliska.

  To nehovorím ani o organizáciách (daňový, sociálna, poliklinika, …) z okolia čo tam podávali poštu.

  Spomínané skvalitňovanie služieb, ktoré spomína hovorkyňa by som očakával také, že pošta bude dostupná na približne rovnakú vzdialenosť z celého sídliska.

  A HLAVNE, že sa tam budú dať aj vyberať doporučené listy a balíky, tj. tak ako na hlavnej pošte. Potom by sa dalo hovoriť o odľahčení pošty 1.

  Nová pobočka toto (výber doporučených listov …) poskytuje len pre Sladovnícku, Kollárovu a Podjavorinskej (dúfam, že ešte rozšíria).

  Takže snáď sa Družba niekedy dočká aj plnohodnotnej pobočky ako má napr. Prednádražie.

 2. 2
  Post says:

  Výhodou pošty na Družbe bolo to, že mala dobrú polohu. A to je všetko. Obedňajšia prestávka, čiže na poludnie zatvorené. Keď prišli ľudia z práce, už sa blížila zatváracia doba. Po zásielky bolo treba ísť na hlavnú poštu. Táto pošta až tak chýbať nebude.

  • 2.1
   Palko says:

   Keď chcú zlepšovať služby zákazníkom, tak mali na Starohájskej spraviť zmeny otváracej doby, nový interiér a možnosť vyberať si tam listy a balíky. Takže chýbať bude, stačilo ju vylepšiť. :)

 3. 3
  kika says:

  To ja nerozumiem pisanemu textu alebo teda preco vsetci pisete, ze sa tam nebudu dat vyzdvihnut doporucene listy a baliky??

  “Zákazníci môžu v novootvorenej pobočke … aj vyzdvihovať oznamované zásielky, balíky a expres zásielky …”

  • 3.1
   Peter says:

   To asi preventívne hovorkyňa nespomenula, ale po otázke priamo v pobočke mi povedali, že to ide len pre adresy z Kollárovej, Podjavorinskej a Sladovníckej.

   Takže ide to LEN z 3 (troch) ulíc. :) Celá Družba musí isť na hlavnú poštu v meste. :(

   • 3.1.1
    Pišta says:

    Takže výsledok áLA pošta. Pošta či Pišta, poraď si sám. Niet sa čo čudovať, že kuriérske služby sú využívané viac a viac.
    Najväčší paradox je ten, že kuriér prinesie zásielku priamo na adresu a je to lacnejšie, ako keď to príde na poštu. Naviac na poštu treba odšliapať kus cesty a odstáť dlhý rad.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.