reklama

Traktor nabúral do elektrického stĺpa a odstavil od elektriny tisíce ľudí v siedmich obciach

Kuriózna nehoda traktora mala za následok výpadok dodávok elektriny pre takmer dvetisíc odberných miest v siedmich obciach. Prerušenie distribúcie elektriny prišlo pre mnohých ľudí v najmenej vhodnom večernom čase.

V stredu 18. novembra 2020 vo večerných hodinách došlo k pomerne rozsiahlemu výpadku dodávok elektriny v siedmich obciach, ktoré sa nachádzajú v troch okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany.

„Výpadok bol spôsobený nárazom traktora do nášho stĺpa na vedení vysokého napätia, prišlo k poškodeniu úsekového vypínača, konzoly a izolátorov,“ uviedla pre trnava-live.sk hovorkyňa spoločnosti Západoslovenská energetika Michaela Dobošová.


Traktor na poli pri Jaslovských Bohuniciach

ILUSTRAČNÉ FOTO

Traktor narazil do stĺpa v úplnej tme, Západoslovenská energetika zaznamenala výpadok v stredu 18. novembra o 19.40 hodine.

„K úplnému obnoveniu dodávky a vyriešeniu poruchy došlo vo štvrtok 19. novembra o 0.22 hodine,“ konkretizovala Dobošová.

K obnove dodávok elektriny dochádzalo postupne. Niekde zostali bez prúdu hodinu, inde do dvoch hodín. Na niektorých miestach sa museli obísť bez elektriny aj dlhšie.

Energetici uvádzajú, že celkovo bolo výpadkom zasiahnutých až 1 913 odberných miest v obciach Malženice, Trakovice, Jaslovské Bohunice, Radošovce, Dolné Dubové, Žlkovce a Pečeňady.

Pri dvoch odberných miestach použili technici náhradný zdroj.

Ulož ako PDF
Napísal 20. novembra 2020 0:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.