reklama

Žiaci zo sociálne slabších pomerov dostanú 100 počítačov s kompletným príslušenstvom

Trnavský samosprávny kraj oslovil firmy pôsobiace na svojom území s výzvou na darovanie počítačov s cieľom zabezpečiť dištančnú formu vzdelávania. Medzi prvými zareagovala spoločnosť Samsung Electronics Slovakia. Až 100 počítačov od nej je určených pre žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia.

„Spoločnosť Samsung pôsobí v Galante od roku 2002 a je pre našu župu silný partner, na ktorého sa môžeme v ťažkých časoch spoľahnúť. V predvianočnom období sme získali pre žiakov našich škôl darček v podobe sto počítačov. Sú určené pre tých zo sociálne slabších pomerov, ktorí si nemôžu dovoliť technické vybavenie na online vyučovanie,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.


Darované počítače s príslušenstvom od Samsungu prevzala župa

FOTO: TTSK

V dôsledku súčasnej situácie sú výrazne ohrozené perspektívy študentov. Župa sa preto v záujme zmiernenia dôsledkov na ich budúcnosť rozhodla osloviť firmy, z ktorých niektoré zamestnávajú absolventov jej škôl.

„Naša spoločnosť sa dlhodobo snaží spolupracovať a pomáhať v rôznych oblastiach. Sme veľmi radi, že môžeme pomôcť Trnavskému samosprávnemu kraju tak, aby sa žiaci mohli plnohodnotne zúčastňovať vzdelávania,“ uviedol Marcel Královič, HRT Senior manažér Samsung Galanta.

Žiaci dostanú k dispozícii počítače s operačným systémom, zabudovaným SSD diskom s kapacitou 250 GB a kompletným príslušenstvom v podobe monitorov, webkamier, klávesníc, myší či reproduktorov.

Ulož ako PDF
Napísal 16. decembra 2020 12:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Žiaci zo sociálne slabších pomerov dostanú 100 počítačov s kompletným príslušenstvom”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.