reklama

Žiaci z Modranky vyzbierali najviac plastových fliaš na Slovensku, dostanú ihrisko za 80-tisíc eur

V pondelok 14. apríla spoznala Ekohra mená svojich víťazov, ktorí si rozdelili ceny v celkovej hodnote 210 000 eur. Na nové multifunkčné športové ihriská sa vďaka úspechu v súťaži, ktorú zorganizovala spoločnosť Lidl, môžu tešiť žiaci Základnej školy s materskou školou v Trnave – Modranke, Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Michalovciach a Strednej odbornej školy sv. Jozefa Robotníka v Žiline.

Žiaci, učitelia či rodinní príslušníci z trnavskej mestskej časti Modranka odovzdali počas štyroch týždňov trvania Ekohry v predajniach Lidl neuveriteľných 194 791 plastových fliaš od nápojov.

Odmenou za toto enormné úsilie je novučičké športovisko v hodnote 80 000 eur.

modranka-lidl
Symbolický šek si prevzali zástupcovia a žiaci školy v Bratislave

Svojich najbližších súperov prekonali Modrančania o viac ako 30-tisíc fliaš.

Príjemne nás prekvapilo, ako sa do Ekohry zapojilo skoro celé Slovensko. Plastové fľaše zbierali nielen žiaci, ale aj učitelia, rodičia, celé rodiny, susedia, priatelia, predstavitelia obcí a samosprávy. Všetci sa spojili, nosili prázdne plastové fľaše do našich predajní, aby pomohli svojej škole vyhrať – a to by sme chceli veľmi oceniť. Sme radi, že sa všetci spojili pre dobrú vec a Ekohra vyvolala medzi žiakmi, ale aj medzi dospelými taký veľký záujem,“ povedal Stanislav Čajka, generálny riaditeľ spoločnosti Lidl.

Do Ekohry, ktorá prebiehala od 17. februára do 16. marca, sa zapojilo celkovo 468 škôl a viac ako 147 000 žiakov.

Spoločne odovzdali v 123 predajniach spoločnosti Lidl 7 650 000 plastových fliaš od nápojov, informoval hovorca spoločnosti Lidl Tomáš Bezák.

Ulož ako PDF
Napísal 14. apríla 2014 15:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Žiaci z Modranky vyzbierali najviac plastových fliaš na Slovensku, dostanú ihrisko za 80-tisíc eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.