reklama

Trnavský samosprávny kraj a bývalý hokejový brankár Ján Lašák podporili hokejové talenty zo sociálne slabších rodín

Trnavský župan Jozef Viskupič, spolu s hokejovým majstrom sveta z roku 2002 brankárom Jánom Lašákom, podporili mladých hokejistov zo sociálne slabších rodín darovaním hokejového výstroja.

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) na podporu mladých hokejistov vyčlenil finančnú podporu vo výške 4150 € a venoval desať osem hokejových výstrojov, ktoré rozdelila medzi hokejové kluby v Trnave, Piešťanoch, Senici a Skalici.

FOTO: TTSK

Jeden výstroj má hodnotu asi 750 eur a župa na túto sumu prispela polovicou.

„Je nesmierne dôležité podporovať mladé hokejové talenty z rodín s ťažkou finančnou situáciou. Bola by to veľká chyba, keby sme premrhali talent týchto detí len kvôli tomu, že si ich rodičia nemohli dovoliť kúpiť výstroj. Preto sa teším, že spolu s Jánom Lašákom, ktorý je pre deti veľkým vzorom, môžeme pomôcť aspoň takouto formou,“ povedal J. Viskupič.

Odovzdávanie za účasti župana, Jána Lašáka a zástupcov vybraných hokejových klubov sa uskutočnilo 6. decembra 2018 na Zimnom štadióne v Senici a o deň neskôr na Mestskom zimnom štadióne v Trnave.

Mladých hokejistov potešilo okrem nových hokejok, betónov či lapačiek aj to, že medzi nich prišiel ich brankársky vzor Ján Laššák.

„Teší ma, že som našiel pochopenie u niektorých županov a podarila sa zorganizovať takáto akcia. Takýmto spôsobom sa snažíme pomáhať deťom a ich rodičom, lebo brankársky výstroj je veľká položka. Verím, že keď budú tieto veci dostupnejšie, podarí sa nám prilákať viac detí k hokeju. Sú regióny, kde je problém investovať niekoľko stovák do výstroja, ale všade môže byť skrytý talent,“ poznamenala bývalá brankárska hviezda.

Ulož ako PDF
Napísal 7. decembra 2018 13:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavský samosprávny kraj a bývalý hokejový brankár Ján Lašák podporili hokejové talenty zo sociálne slabších rodín”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.