reklama

Aj napriek súčasnej situácii dokázali slávisti zorganizovať tradičnú bodku za atletickým rokom – Silvestrovskú cenu v hode bremenom

Posledná streda v roku 2020 patrila opäť po roku Silvestrovskej cene v hode bremenom, ktorá sa konala v areáli trnavskej Slávie. Toto tradičné podujatie uzatvára už mnoho rokov slovenský atletický kalendár.

Aj vďaka splneniu prísnych hygienických opatrení (všetci účastníci boli pred podujatím testovaní) sa podarilo organizátorom z domáceho klubu AK AŠK Slávia Trnava usporiadať podujatie na úrovni, ktorá zaručila kvalitné výkony.

„Avšak vzhľadom na situáciu, bolo podujatie len na pozvánky a súťažiť mohli len traja muži a tri ženy,“ poznamenal generálny sekretár Slovenského atletického zväzu, Trnavčan Vladimír Gubrický.

Medzi zúčastnenými nechýbali mená ako Libor Charfreitag alebo Marcel Lomnický.


Vzhľadom na aktuálnu situáciu na súťaži sa zúčastnili len šiesti pozvaní atléti a atlétky

FOTO: AK AŠK Slávia Trnava

V kategórii žien si poradie na stupni víťaziek rozdelili trnavské atlétky v nasledovnom poradí – víťazkou sa stala Chiara Danielová s výkonom 15,98 metrov, druhá skončila Soňa Ščasnovičová s výkonom 12,00 metrov a poradie uzatvorila na bronzovej priečke Aneta Pecková za výkon 11,70 metra.

V kategórii mužov prvé miesto obsadil Marcel Lomnický, zverenec Libora Charfreitaga, suverénnym výkonom 40,10 metra. Druhú priečku obsadil bývalý atlét trnavskej Slávie Marián Hacaj za výkon 13,87 metra.

Libor Charfreitag súťažil v kategórii veteránov sám, avšak aj napriek tejto skutočnosti dosiahol veľmi kvalitný výkon 32,21 metra.

„Všetkým pretekárom za ich výkony gratulujeme a pevne veríme, že takto o rok si opäť všetci záujemcovia spoločne zasúťažia na tomto podujatí už bez epidemiologických obmedzení,“ doplnil Vladimír Gubrický.


Libor Charfreitag


Chiara Danielová


Marcel Lomnický

FOTO: AK AŠK Slávia Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 31. decembra 2020 7:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.