reklama

Priznanie k dani z nehnuteľností za rok 2020 je potrebné podať najneskôr do 1. februára

Ak ste v roku 2020 kúpili alebo predali nehnuteľnosť, prípadne ste uskutočnili iné zmeny v súvislosti s vlastníctvom nehnuteľnosti ako sú napríklad zmena druhu pozemku, vydanie stavebného povolenia, kolaudačné povolenie a podobne, je potrebné podať priznanie k dani z nehnuteľností.

Zákonná lehota na podanie priznania je do 31. januára 2021. Tento deň pripadá na nedeľu, posledný možný termín je teda 1. februára 2021.

Vlastníci bytov, domov, pozemkov a iných nehnuteľností, ktorí v priebehu roku 2020 nemali žiadnu zmenu vo svojom nehnuteľnom majetku, daňové priznanie nepodávajú.

Mesto im v priebehu roka pošle rozhodnutie o vyrúbení dane. Daň sa platí až na základe vydaného rozhodnutia o vyrúbení dane.

„Ani za aktuálnych okolností týkajúcich sa pandémie koronavírusu nemá samospráva kompetenciu na zmenu tejto lehoty, ktorú určuje zákon. V prípade jej nedodržania musíme postupovať v zmysle legislatívy, prosíme preto občanov o jej rešpektovanie. Na podanie daňového priznania nemusia prísť osobne, zaslať nám ho môžu bezpečne a z pohodlia domova v elektronickej forme,“ uviedla vedúca odboru ekonomického Mestského úradu v Trnave Zuzana Bigasová.

Ilustračné foto

Tlačivo s názvom Priznanie k dani z nehnuteľností, k dani za psa, k dani za predajné automaty a k dani za nevýherné hracie prístroje je k dispozícii online na internetovej stránke mesta v sekcii Úradné tlačivá (typ úradného tlačiva Odbor ekonomický). Pri jeho vypĺňaní pomôžu informácie v časti Životné situácie – Dane v roku 2021.

Tlačivo je po vyplnení potrebné podpísať a naskenované poslať na adresu podatelna@trnava.sk.

Ďalšou z možností je zaslať priznanie poštou (Mestský úrad v Trnave, Trhová 3, 917 71 Trnava), prípadne ho v pracovných dňoch medzi 8.00 a 16.00 hod. vhodiť do schránky umiestnenej pred MsÚ, ktorú mesto zriadilo na doručovanie písomností.

Do 24. januára je totiž z dôvodu preventívnych opatrení mestský úrad pre verejnosť zatvorený – vrátane podateľne a klientske centra, kde sa obvykle priznania k daniam odovzdávajú.

Ulož ako PDF
Napísal 8. januára 2021 8:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

10 komentárov pre “Priznanie k dani z nehnuteľností za rok 2020 je potrebné podať najneskôr do 1. februára”

 1. 1
  Dudu says:

  Tak tak, treba sa bradatemu poskladat na jeho sny!

  • 1.1
   Jojka says:

   ale móžeš ešče dotedy umret a vedzet že od teba ich nedostane, ani filcky. Šak to poznáš dane a smrt! Tak do bude skór? Ty či ona?

 2. 2
  ?! says:

  Zatvoriť podateľnu na tak dlho je mešuge nápad. Nič normálne!!! Náhradné riešenie je vraj pošta. Pošta má tiež obmedzenú prevádzku, ľudia tam čakajú v dlhých radoch ako trotli.
  Čo keby prestali robiť služby vodári, alebo plynári, alebo smetiari? Alebo elektrikári na víkend vypli elektrinu. Lebo sa tiež chcú chrániť!!!
  Navyše sa ktosi, kto sa takto schová, ešte aj dá prednostne zaočkovať.

 3. 3
  -q-? says:

  Ty šašo,ty čo tu naňho útočíš?Narozdiel od teba,užitočného idiota napísal k veci.Ked očakávajú niečo od občanov nech si otvoria podateľňu.Nie každý bude čakať v radách na pošte,alebo riešiť veci mailom.Nejak si zvykli riešiť veci cez mail. Budíček.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.