reklama

Priznanie k dani z nehnuteľností za rok 2020 je potrebné podať najneskôr do 1. februára

Ak ste v roku 2020 kúpili alebo predali nehnuteľnosť, prípadne ste uskutočnili iné zmeny v súvislosti s vlastníctvom nehnuteľnosti ako sú napríklad zmena druhu pozemku, vydanie stavebného povolenia, kolaudačné povolenie a podobne, je potrebné podať priznanie k dani z nehnuteľností.

Zákonná lehota na podanie priznania je do 31. januára 2021. Tento deň pripadá na nedeľu, posledný možný termín je teda 1. februára 2021.

Vlastníci bytov, domov, pozemkov a iných nehnuteľností, ktorí v priebehu roku 2020 nemali žiadnu zmenu vo svojom nehnuteľnom majetku, daňové priznanie nepodávajú.

Mesto im v priebehu roka pošle rozhodnutie o vyrúbení dane. Daň sa platí až na základe vydaného rozhodnutia o vyrúbení dane.

„Ani za aktuálnych okolností týkajúcich sa pandémie koronavírusu nemá samospráva kompetenciu na zmenu tejto lehoty, ktorú určuje zákon. V prípade jej nedodržania musíme postupovať v zmysle legislatívy, prosíme preto občanov o jej rešpektovanie. Na podanie daňového priznania nemusia prísť osobne, zaslať nám ho môžu bezpečne a z pohodlia domova v elektronickej forme,“ uviedla vedúca odboru ekonomického Mestského úradu v Trnave Zuzana Bigasová.

Ilustračné foto

Tlačivo s názvom Priznanie k dani z nehnuteľností, k dani za psa, k dani za predajné automaty a k dani za nevýherné hracie prístroje je k dispozícii online na internetovej stránke mesta v sekcii Úradné tlačivá (typ úradného tlačiva Odbor ekonomický). Pri jeho vypĺňaní pomôžu informácie v časti Životné situácie – Dane v roku 2021.

Tlačivo je po vyplnení potrebné podpísať a naskenované poslať na adresu podatelna@trnava.sk.

Ďalšou z možností je zaslať priznanie poštou (Mestský úrad v Trnave, Trhová 3, 917 71 Trnava), prípadne ho v pracovných dňoch medzi 8.00 a 16.00 hod. vhodiť do schránky umiestnenej pred MsÚ, ktorú mesto zriadilo na doručovanie písomností.

Do 24. januára je totiž z dôvodu preventívnych opatrení mestský úrad pre verejnosť zatvorený – vrátane podateľne a klientske centra, kde sa obvykle priznania k daniam odovzdávajú.

Ulož ako PDF
Napísal 8. januára 2021 8:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Priznanie k dani z nehnuteľností za rok 2020 je potrebné podať najneskôr do 1. februára”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.