reklama

Seniori nad 62 rokov už nemusia podávať priznanie so žiadosťou o úľavu na dani z nehnuteľností

Trnavčania, ktorí vlani dosiahli vek 62 rokov, majú od roku 2021 automaticky nárok na 75-percentnú úľavu na dani z nehnuteľností. Na tento účel už nemusia podávať daňové priznanie ako tomu bolo v minulosti, informuje Mesto Trnava.

“Zľava na dani z nehnuteľností pre obyvateľov vo veku od 62 rokov bude automaticky uplatnená v rozhodnutí o dani, ktoré dostanú o niekoľko mesiacov v období zasielania daňových výmerov. Uplatnenie zníženia dane z dôvodu veku je trvalé,” uvádza sa v tlačovej správe trnavskej radnice.

Ilustračné foto

Život seniorom narodeným od roku 1958 uľahčila novela zákona, ktorú schválila Národná rada Slovenskej republiky 25. novembra 2020.

V zmysle zákona o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady si už daňovníci vo veku nad 62 rokov nemusia ako doteraz do konca januára uplatniť nárok na zníženie alebo oslobodenie od dane podaním daňového priznania za stavby na bývanie, byty, ktoré slúžia na trvalé bývanie, a garáže a nebytové priestory v bytových domoch slúžiace ako garáž.

“Prijatá novela sa týka len tých miest a obcí, ktoré, tak ako Trnava, majú možnosť oslobodenia alebo zníženia dane v tejto oblasti zakotvené vo všeobecne záväznom nariadení,” pripomína mesto.

Ulož ako PDF
Napísal 14. januára 2021 7:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.