reklama

Policajti v regióne kontrolovali dodržiavanie protipandemických opatrení. Za päť dní odhalili 183 priestupkov

Počas uplynulých dní trnavská polícia na území kraja kontrolovali vo zvýšenej miere dodržiavanie protipandemických opatrení.

Za päť dní – od 6. do 10. januára 2021, odhalili policajti v Trnavskom kraji 183 priestupkov.

Skontrolovali celkom 608 vozidiel, 1166 osôb a 50 prevádzok.

Ilustračné foto: KR PZ Trnava

„Niektorí ľudia však majú stále pocit, že sa ich to netýka. Podnety nám prichádzajú nielen cez policajné číslo 158 alebo aj cez sociálne siete, kde nás mnohí z vás upozorňujete na nezodpovedné správanie viacerých osôb. Každý podnet, oznámenie hliadky preveria. V prípade, že ide o menej závažné porušenie, policajti osobu upozornia. Stále platí, že policajti môže na mieste uložiť pokutu až do výšky 1000 eur alebo oznámiť priestupok na príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva,“ pripomenula hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Polícia apeluje na ľudí, aby situácia nezľahčovali a svoj pobyt mimo domu minimalizovali iba na zabezpečenie nevyhnutých potrieb. V prípade vychádzok do prírody naozaj uprednostnili výlety v rámci okresu, v kruhu svojej rodiny.

„Upozorňujeme, že policajti si priebežne preverujú vodičov a ich presun cez hranice okresov. Pozornosť venujeme aj vozidlám, ktoré sú odstavené na parkoviskách, v rekreačných oblastiach. Policajné kontroly nemajú preveriť našu pripravenosť, ale najmä vašu zodpovednosť,“ zdôrazňuje polícia.

Ulož ako PDF
Napísal 13. januára 2021 8:03. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.