reklama

Polícia v Trnavskom kraji odhalila za dva mesiace takmer 2400 porušení protipandemických opatrení

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) v Trnave zverejnilo štatistické ukazovatele výsledkov kontrol dodržiavania protipandemických opatrení na území Trnavského kraja za obdobie uplynulých dvoch mesiacov (január-február 2021).

Polícia na území kraja zaznamenala počas januára a februára 2021 takmer 2400 priestupkov v súvislosti s porušeniami platných opatrení zavedených v snahe o zmiernenie šírenia ochorenia Covid-19.

Celkom 1781 priestupkov bolo vyriešených na mieste blokovou pokutou, 512 napomenutím a 105 skutkov odstúpila polícia na regionálny úrad verejného zdravotníctva alebo príslušný okresný úrad.

Ilustračné foto: KR PZ Trnava

V Trnavskom kraji odhadili policajti za dva mesiace aj 27 prípadov porušenia lekárom stanovej karantény, 489 osôb polícia riešila za porušenie povinnosti pri nosení rúška, z toho policajti 161 osôb nepokutovali, len upozornili.

Na regionálne úrady verejného zdravotníctva nahlásili aj štyri prevádzky, ktoré nespĺňali platné podmienky.

Policajti navyše zistili, že takmer 1900 osôb sa pohybovalo po mestách a obciach bez uvedenia dôvodu počas zákazu vychádzania.

“Kontroly vykonávajú policajné hliadky i naďalej a každý prípad posudzujeme individuálne, na základe informácií, ktoré nám osoby poskytnú. Vo väčšine prípadov sa policajti stretávajú s ľuďmi, ktorí dodržujú opatrenia a naše kontroly vnímajú s pochopením a aj s úsmevom pod rúškom,” skonštatovala trnavská polícia.

Ulož ako PDF
Napísal 11. marca 2021 10:12. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.