reklama

Výnimky z lockdownu pre ľudí bez negatívneho testu. Pre koho a na aké situácie sa budú vzťahovať od 27. januára?

Od 18. do 26. januára 2021 prebieha na Slovensku kontinuálne celoplošné testovanie. Potvrdenie o negatívnom antigénovom teste alebo PCR teste potrebujú od 27. januára do 7. februára všetci, ktorí chodia do práce, do prírody alebo individuálne športujú.

Platný negatívny test sa bude od 27. januára potrebný napríklad aj pre cesty do zahraničia, pri návrate z cudziny, pri ceste do čistiarne odevov, na doplnenie pohonných hmôt, kúpu novin a tlačovin, do očnej optiky, do banky, poisťovne, knižnice, servisu bicyklov, servisu motorových vozidiel, na poštu (vrátane výdajného miesta zásielkovní), vybratie si kúpeného tovaru z internetových obchodov, cestu na výdajné miesto iných obchodov, cestu na technickú a emisnú kontroly vozidiel, na zberné miesta, do opravovne obuvi či servisu telekomunikačnej techniky.

Platný test bude iba ten, ktorý bol uskutočnený v dňoch od 18. januára do 26. januára. Okrem testov vykonaných na Slovensku platia aj zahraničné testy, ktoré majú certifikát Európskej únie.

Ilustračné foto

Výnimky

Vláda SR na rokovaní 17. januára schválila aj viaceré výnimky.

Potvrdenie o negatívnom antigénovom teste alebo PCR teste nebude vyžadovaný pre mládež do 15 rokov a seniorov nad 65 rokov, ťažko zdravotne postihnuté osoby, od ľudí, ktorí v posledných 90 dňoch prekonali ochorenie Covid-19 a lekár im o tom vystaví potvrdenie, ako aj od tých, ktorí pred 14 dňami dostali dve dávky očkovacej vakcíny proti ochoreniu Covid-19.

Test nebude potrebný ani vtedy, ak pôjdete iba na nákup alebo zaobstaranie si potravín, liekov a zdravotníckych prostriedkov a pomôcok, hygienického tovaru, drogériového tovaru, krmív a ďalších potrieb pre zvieratá, zabezpečenie starostlivosti o deti, zabezpečenie starostlivosti o domáce zvieratá do najbližšej maloobchodnej predajne od miesta bydliska a cestu spät, ako aj na cestu na absolvovanie testu.

Bez certifikátu o negatívnom teste bude možné ísť aj na pohreb, krst, venčiť psa alebo mačku do vzdialenosti 1000 metrov od svojho bydliska, absolvovať cestu k lekárovi na neodkladnú zdravotnú starostlivosť, preventívnu prehliadku, naplánovanú zdravotnú starostlivosť alebo k veterinárovi.

Ulož ako PDF
Napísal 19. januára 2021 10:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Výnimky z lockdownu pre ľudí bez negatívneho testu. Pre koho a na aké situácie sa budú vzťahovať od 27. januára?”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.