reklama

Začína kontinuálne celoplošné testovanie. Bez negatívneho testu nebude možné ísť do práce alebo do prírody

Slovensko čaká ďalšie celoplošné testovanie. Vláda SR prijala v nedeľu 17. januára 2021 uznesenie návrh na prijatie opatrení na pokles ochorení COVID-19 na území Slovenskej republiky.

Testovanie bude prebiehať na rozdiel od jesenného pretestovania populácie kontinuálne, teda nielen počas víkendov. Začína v pondelok 18. januára a končí 26. januára 2021.

Pretestovať sa budeme môcť v mobilných odberových miestach, u zamestnávateľa, platiť bude PCR aj antigénový test. Povinnosť mať certifikát o negatívnom teste na Covid-19 začne platiť od 27. januára.

Vládny kabinet zároveň predĺžil aktuálne platné opatrenia súvisisace s obmedzením pohybu osôb či uzatvorením prevádzok až do 7. februára.

Ilustračné foto

Od stredy 27. januára je každý vo veku od 15 do 65 rokov povinný pre cestu do práce alebo prírody nosiť pri sebe certifikát o negatívnom teste na ochorenie Covid-19.

Osvedčenie o negatívnom antigénovom teste bude platiť sedem dní, potom bude potrebný nový test. Platnosť testu sa začína od 27. januára, povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí s tým, že kto pôjde na test napríklad v pondelok 18. januára, sedemdňová platnosť testu sa začína počítať až od 27. januára.

Otestovať sa musia dať aj osoby, ktoré dostali prvú dávku vakcíny proti ochoreniu Covid-19.

Zákaz vychádzania platí do 7. februára, na druhý deň sa má spustiť Covid automat. Ten bude určovať, aké pandemické opatrenia budú platiť v jednotlivých okresoch.

Vláda prosí o spoluprácu samosprávy, ktoré majú vytvoriť odberové miesta. Pre obce a mestá zabezpečí testy, ktorých máme v tejto chvíli dostatok, sľubuje finančné aj materiálne zabezpečenie.

Ulož ako PDF
Napísal 18. januára 2021 7:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Začína kontinuálne celoplošné testovanie. Bez negatívneho testu nebude možné ísť do práce alebo do prírody”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.