reklama

Nové nariadenie vlády o potrebe testu do práce či prírody vytvára tlak na odberové miesta. Mesto Trnava cez víkend otvorí ďalšie

AKTUALIZOVANÉ

Vo svetle nových opatrení slovenskej vlády, ktoré v stredu 3. februára predstavili ministri na tlačovej besede, vzniká riziko dostatočnej kapacity testovania.

Ako oznámila vláda, od 8. februára 2021 platí nariadenie o práci z domu všade tam, kde je to možné.

Všetci tí, ktorí z domu pracovať nemôžu, budú od pondelka 8. februára potrebovať negatívny test nie starší ako sedem dní. To isté bude platiť aj vychádzkach do prírody.

Toto nariadenia znamená nové výrazné zaťaženie antigénových odberových testovacích miest. Tých je aktuálne v Trnave málo.


Testovanie na parkovisku pri FN Trnava

V súčasnosti v Trnave testujú verejnosť v KD Modranka na dvoch pracoviskách v pracovných dňoch od 8. do 16. hodiny, je potrebné sa objednať.

V čase písania tohto článku (v streda 3.2. o 14.20 hod.) bolo voľných do konca týždňa len niečo cez 120 voľných termínov.

Druhé odberové miesto funguje na Halenárskej ulici 23 v sídle Regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

Odbery prebiehajú v pondelok, stredu a štvrtok od 8. do 11. hodiny bez možnosti rezervácie termínu.

Dlhodobo fungujúce antigénové mobilné odberové miesto prevádzkované súkromnou firmou na mestskom parkovisku pri nemocnici ukončilo svoju činnosť k 31. januáru.

Podľa vyjadrenia hovorcu FN Trnava Mateja Martoviča, antigénové testovanie pri nemocnici by malo pokračovať pod iným prevádzkovateľom, konkrétny termín zatiaľ nepoznáme.

Na nové nariadenia vlády o potrebe negatívneho testu do práce či na vychádzky do prírody zareagovalo aj mesto Trnava.

Mesto vytvorí odberové testovacie miesta aj tretí víkend v rade. V Trnave ich bude tridsať, fungovať bude aj objednávkový systém.

Viac informácií nájdete v tomto článku.

Ulož ako PDF
Napísal 3. februára 2021 14:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nové nariadenie vlády o potrebe testu do práce či prírody vytvára tlak na odberové miesta. Mesto Trnava cez víkend otvorí ďalšie”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.