reklama

Mesto vytvorí odberové testovacie miesta aj tretí víkend v rade. V Trnave ich bude tridsať, funguje aj objednávkový systém

Trnava si v tomto roku zopakuje plošné testovanie aj do tretice. Cez víkend sa otvorí tridsať odberových miest (OM) v réžii samosprávy, otestovať sa v nich bude dať v sobotu 6. a v nedeľu 7. februára 2021 od 8.00 do 18.00 hod. Ako v predošlom kole, aj tento raz sa bude dať objednať vopred na konkrétny čas prostredníctvom mobilnej aplikácie TrustOne, informovala trnavská samospráva.

Ten, kto využije aplikáciu TrustOne, ušetrí čas na odberovom mieste. Stačí si zaregistrovať svoje údaje a pred odberom ukázať administrátorom QR kód vygenerovaný aplikáciou. Tá po vyhodnotení testu zobrazí jeho výsledok aj elektronický certifikát.

„S aplikáciou je návšteva odberového miesta pár minútovou záležitosťou,“ hovorí primátor Trnavy Peter Bročka. „Naším cieľom bolo Trnavčanom testovanie čo najviac uľahčiť a umožniť im vybaviť ho čo najrýchlejšie. V predošlom kole sa obsadilo približne 65 percent časeniek, ani bez nich sa však nečakalo dlho. Najväčší nápor býva v sobotu doobeda.“

Ilustračné foto

Pre vopred objednaných bude opäť vyhradených desať odberových miest, zvyšných dvadsať bude pre tých, ktorí systém časeniek nevyužijú.

Zoznam OM (uvedený nižšie) ostáva rovnaký ako počas uplynulého víkendu. Na sobotu a nedeľu bude k dispozícii 7 560 časeniek.

Stav obsadenosti jednotlivých OM bude počas testovania priebežne aktualizovaný na stránke testovanie.trnava.sk.

Odberové miesta len pre vopred objednaných

Mestský úrad v Trnave – Trhová 3

Súkromná stredná odborná škola GOS – Ferka Urbánka 19

SPŠ stavebná Dušana S. Jurkoviča – Lomonosovova 7

Základná škola – Jána Bottu 27

SOŠ elektrotechnická – Sibírska 1

Stredná zdravotnícka škola – Daxnerova 6

Základná škola – V jame 3 (2x OM)

Univerzita sv. Cyrila a Metoda (Kino OKO) – Nám. Jozefa Herdu 2

Pedagogická fakulta – Priemyselná 4

Odberové miesta bez časenky

Kino Hviezda – Paulínska 1 (2x OM)

Základná umelecká škola – Mozartova 10 (2x OM)

Základná škola – Kornela Mahra 11 (2x OM)

Základná škola – Andreja Kubinu 34 (2x OM)

Základná škola – Námestie SUT 15 (3x OM)

Základná škola – Spartakovská 5 (2x OM)

Súkromná základná škola BESST – Limbová 3 (3x OM)

Kultúrny dom Modranka – Seredská 131 (2x OM)

Mestská športová hala – Rybníková 576 (2x OM)

Výhody mobilnej aplikácie TrustOne:

– Svoje údaje si zaregistrujete vopred a skrátite dobu čakania na odber.
– Môžete sa objednať na konkrétne časové okno vo vybraných OM.
– Po odbere nemusíte čakať na výsledok a papierový certifikát, všetko vám príde do aplikácie.

Ako sa zaregistrovať:

1. Stiahnite si do smartfónu mobilnú aplikáciu TrustOne (Google Play pre Android | App Store pre iOS).

2. V menu Registrovať vyberte Testovanie Slovensko a vyplňte svoje osobné údaje. Tieto kroky môžete urobiť vopred v pohodlí domova.

3. Po príchode na odberové miesto si pripravte smartfón a občiansky preukaz.

4. Až keď prídete pri testovaní na rad, teda budete vyzvaní k registrácii, vygenerujte si v aplikácii QR kód (voľba „Moje TrustOne ID“ v menu aplikácie). Pozor, je platný iba dve minúty, negenerujte ho priskoro, aby počas čakania nevypršal. Ak sa tak stane, vygenerujte si nový.

5. Administrátori načítajú vaše údaje cez QR kód a porovnajú ich s občianskym preukazom. Pokračujete priamo na odber.
Po odbere môžete odberové miesto opustiť. Výsledok svojho testu uvidíte po vyhodnotení v aplikácii. Ak potrebujete aj papierový certifikát, počkajte, prosím, na jeho vydanie.

6. Tí, ktorí sa zaregistrovali v mobilnej aplikácii TrustOne už v predošlom kole, to nemusia robiť opätovne, ich registrácia je naďalej platná. Na OM opäť použijú QR kód v smartfóne, ktorý ukážu administrátorom bezprostredne pred odberom.

Ako sa objednať:

1. V menu aplikácie zvoľte Rezervujte si termín.

2. Vyberte si odberové miesto z ponuky a zvoľte Vyberám si toto miesto.

3. Vyberte si deň a stlačte Prezeranie termínov. Z ponuky si vyberte čas, kedy sa chcete prísť dať otestovať. Voľbu potvrďte.

4. Dôležité: ak nemôžete prísť na rezervovaný čas, zrušte ho cez aplikáciu (opäť v menu Rezervujte si termín), aby ho mohol využiť niekto iný. Ak chcete čas rezervácie zmeniť, je potrebné ju zrušiť a vytvoriť novú.

Ulož ako PDF
Napísal 4. februára 2021 16:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.