reklama

Mesto otvorí svoje odberové miesta posledný raz, radnica umožní testovanie pre rodičov školákov

Štrnáste po sebe nasledujúce kolo plošného testovania cez víkend 24. a 25. apríla 2021 má byť posledným, ktoré organizuje mesto Trnava, informovala radnica.

„Mesto Trnava otvorí svoje odberové miesta na antigénové testovanie na COVID-19 poslednýkrát v sobotu 24. a nedeľu 25. apríla. O ukončení pravidelného víkendového testovania v réžii samosprávy rozhodol Krízový štáb mesta, dôvodom je skončenie núdzového stavu v stredu 28. apríla 2021,“ vyhlásila mestská samospráva.

Počas posledného aprílového víkendu bude obyvateľom medzi 8.00 a 18.00 h k dispozícii sedemnásť odberových miest, OM v Modranke bude fungovať len v sobotu.

Objednať sa na presný čas sa dá už teraz v aplikácii TrustOne, ktorá zobrazí aj elektronický certifikát.

Ilustračné foto

Trnavská radnica pripomína, že antigénové testovanie pre verejnosť budú naďalej vykonávať mobilné odberové miesta prevádzkované súkromnými spoločnosťami, resp. štátom.

Zoznam šiestich fungujúcich odberových miest v Trnave nájdete v tomto článku.

Povinnosť predkladať certifikát s negatívnym výsledkom testu nie starším než sedem dní ďalej ostáva pre rodičov detí, ktoré navštevujú materské, resp. základné školy. Na základe rozhodnutia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR sa certifikátom preukáže okrem jedného zákonného zástupcu aj žiak 8. a 9. ročníka ZŠ.

„Rodičom a školákom chceme vyjsť v ústrety, aby sme im uľahčili prístup k certifikátom aj po ukončení mestského antigénového testovania. Základné a materské školy v zriaďovateľskej pôsobnosti samosprávy budú testovanie vykonávať vo vlastnej réžii. Školy budú o podrobnostiach informovať na svojich webstránkach,“ hovorí Eva Nemčovská, viceprimátorka Trnavy.

Odberové miesta bez časenky – 24. a 25. apríla 2021
Základná škola – Andreja Kubinu 34 (2x OM)
Základná škola – Námestie SUT 15 (3x OM)
Základná škola – Spartakovská 5 (2x OM)
Súkromná základná škola BESST – Limbová 3 (2x OM)
Denné centrum – Dedinská 9, Modranka (iba v sobotu)

Odberové miesta len pre vopred objednaných – 24. a 25. apríla 2021
Mestský úrad v Trnave – Trhová 3
Základná škola – Jána Bottu 27 (2x OM)
Základná škola – Kornela Mahra 11 (2x OM)
Mestská športová hala – Rybníková 15 (2x OM)

Ako sa zaregistrovať do mobilnej aplikácie TrustOne:

1. Stiahnite si do smartfónu aplikáciu TrustOne (Google Play pre Android | App Store pre iOS).
2. V menu Registrovať vyberte Testovanie Slovensko a vyplňte svoje osobné údaje. Tieto kroky môžete urobiť vopred v pohodlí domova.
3. Po príchode na odberové miesto si pripravte smartfón a občiansky preukaz.
4. Až keď prídete pri testovaní na rad, teda budete vyzvaní k registrácii, vygenerujte si v aplikácii QR kód (voľba „Moje TrustOne ID“ v menu aplikácie). Pozor, je platný iba dve minúty, negenerujte ho priskoro, aby počas čakania nevypršal. Ak sa tak stane, vygenerujte si nový.
5. Administrátori načítajú vaše údaje cez QR kód a porovnajú ich s občianskym preukazom. Pokračujete priamo na odber.
6. Po odbere môžete odberové miesto opustiť. Výsledok svojho testu uvidíte po vyhodnotení v aplikácii. Ak potrebujete aj papierový certifikát, počkajte, prosím, na jeho vydanie.
Tí, ktorí sa zaregistrovali v mobilnej aplikácii TrustOne už v predošlom kole, to nemusia robiť opätovne, ich registrácia je naďalej platná. Na OM opäť použijú QR kód v smartfóne, ktorý ukážu administrátorom bezprostredne pred odberom.

Ako sa objednať:

1. V menu aplikácie zvoľte Rezervujte si termín.
2. Vyberte si odberové miesto z ponuky a zvoľte Vyberám si toto miesto.
3. Vyberte si deň a stlačte Prezeranie termínov. Z ponuky si vyberte čas, kedy sa chcete prísť dať otestovať. Voľbu potvrďte.
4. Ak chcete registrovať dieťa vo veku do 15 rokov, zvoľte „Občan SK, ktorý nemá občiansky preukaz“.
5. Cudzinci sa registrujú na číslo svojho pasu (aplikácia ponúka viacero jazykov).
Dôležité: ak nemôžete prísť na rezervovaný čas, zrušte ho cez aplikáciu (opäť v menu Rezervujte si termín), aby ho mohol využiť niekto iný. Ak chcete čas rezervácie zmeniť, je potrebné ju zrušiť a vytvoriť novú.

Ulož ako PDF
Napísal 22. apríla 2021 7:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.