reklama

V Trnave pri nemocnici je možné rezervovať si časenku na antigénové testovanie

Na vybraných mobilných odberných miestach, určených na bezplatné antigénové testovanie, je možné využiť objednávkový systém. Pilotné testovanie s časenkami funguje v rámci odberných miest vo viacerých regiónoch Slovenska, vrátane Trnavy.

Záujemcovia o antigénové testovanie môžu využiť od 29. decembra 2020 možnosť rezervovať si časenku. V Trnave je zatiaľ možné objednať si termín odberu pri Fakultnej nemocnici na ulici Andreja Žarnova.

Ako informuje Ministerstvo zdravotníctva SR, postupne po novom roku budú pripájať do objednávkového systému všetky antigénové odberné miesta.


Antigénové testovnie pri FN v Trnave

Ilustračné foto

Verejnosť sa môže objednať prostredníctvom formulára na adrese www.old.korona.gov.sk/covid-19-patient-form.php, kde zvolia konkrétne miesto a dátum odberu.

V utorok 29. decembra vo večerných hodinách evidoval systém najbližší voľný termín objednania vyšetrenia v Trnave na pondelok 4. januára 2021. K dipozícii bolo viac ako 100 voľných termínov.

Po zadaní preferovanej kombinácie sa zobrazí informácia o dostupnosti termínov. Po odoslaní žiadosti príde žiadateľovi SMS s prideleným COVID-19-PASSOM a presným miestom a časom jeho antigénového testovania.

Po otestovaní príde občanovi SMS s výsledkom. V prípade pozitívneho výsledku je o tomto informovaný aj príslušný Regionálny úrad verejného zdravotníctva.

Rezort zdravotníctva prosí občanov, aby rešpektovali objednávkové systémy/časenky jednotlivých odberových miest, ktoré slúžia predovšetkým na zabezpečenie väčšieho komfortu a plynulosti odberov.

“Upozorňujeme, že na odberné miesta s objednávkovým systémom nemôžu prísť bez objednania. Bez objednania možno využiť ostatné miesta,” uvádza ministerstvo zdravotníctva.

Kompletný zoznam bezplatných miest na antigénové testovanie (s objednávkou i bez nej) nájdete na stránke ministerstva www.health.gov.sk/?ag-mom.


V tabuľke zadáte prefrované miesto odberu a dátum, systém vám ukáže aktuálny stav voľných termínov

Ulož ako PDF
Napísal 29. decembra 2020 20:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Trnave pri nemocnici je možné rezervovať si časenku na antigénové testovanie”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.