reklama

Zima nám konečne ukázala svoju krajšiu tvár a zakryla blato. Prichádza však výrazné oteplenie

Zima po dlhej odmlke ukázala svoju krajšiu tvár aj v trnavskom regióne. Takmer tri mesiace trvajúce neutešené obdobie tmavých mrakov, vlhka a blata prerušilo až januárové ochladenie spojené s mrazom a snehovými zrážkami. Prvého snehu po takmer dvoch rokoch sa dočkali dokonca aj Trnavčania.

Sneh milosrdne aspoň na jeden týždeň zakryl tmavohnedé polia a presvetlil ponurú, jednotvárnu krajinu. Hoci kvôli aktuálnym opatreniam nie je možné vycestovať na hory či na väčšie kopce, aké máme v našom okrese, mnohí rodičia s deťmi využili každý hoci aj menší kopček na sánkovanie.

Nezriedka sa na poľných cestách v Trnave a okolí objavovali aj stopy po bežkároch.

Raz darmo, zima so snehom na rozdiel od nekonečne upršaného a vlhkého počasia, aké sme zažívali v predchádzajúcom období, ľuďom poskytuje oveľa viac možností aktívneho vyžitia.


Západ slnka nad obcou Kátlovce, 17. januára 2021

Ilustračné foto

Približne týždeň trvajúce zimné obdobie sa (minimálne) na niekoľko dní preruší.

Prichádza razantná zmena počasia, ktorá do trnavského regiónu prinesie výrazné oteplenie. Ako ukazuje model Aladin, zverejnený na stránke Slovenského hydrometeorologického ústavu SR, vo štvrtok 21. a v piatok 22. januára 2021 môžu denné teploty vzduchu vystúpať k +10 až +13 stupňom Celzia.

Pritom ešte v pondelok 18. januára nadránom namerala stanica SHMÚ v Jaslovských Bohuniciach najnižšiu teplotu asi -13,5 stupňov Celzia.

Výraznejšie oteplenie potrvá podľa meteorológov najmenej päť dní, čo však zrejme postačí na to, aby v našom regióne zmizla väčšina snehovej pokrývky.

Spoľahlivo predpovedať, aký bude vývoj počasia na konci januára či dokonca vo februári, a či sa zima so snehom ešte vráti, v tejto chvíli nevie zrejme nikto.

Ulož ako PDF
Napísal 20. januára 2021 9:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zima nám konečne ukázala svoju krajšiu tvár a zakryla blato. Prichádza však výrazné oteplenie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.