reklama

Stredoškolákov a vysoké školy spája Virtuálny deň otvorených dverí

Pre pandemické opatrenia nemôžu vysoké školy tento rok organizovať Dni otvorených dverí. Práve vďaka nim sa pritom mnohí študenti definitívne rozhodujú pre budúcu alma mater. Vysoké školy a študentov spojilo moderné – Virtuálny deň otvorených dverí.

Stredoškolák sedí doma pri svojom počítači. Prihlási sa na webovú stránku www.virtualnydenotvorenychdveri.sk a vyhľadá si na nej vysoké školy, o ktoré sa zaujíma.

Prezrie si ich videoprezentácie, spozná priestory školy, učební, internátu a zástupcovia fakúlt mu naživo odpovedajú na otázky.

Virtuálny deň otvorených dverí uľahčuje momentálnu situáciu školám, ktoré každoročne bojujú o priazeň stredoškolákov a aj samotným študentom, ktorí sa často pre vysokú školu rozhodnú práve na základe návštevy Dňa otvorených dverí.

Ilustračné foto: NAKAC

Podujatie organizuje Národné kariérne centrum (NAKAC). Prvé dve kolá sa konali v závere minulého roka a mali vysokú návštevnosť.

„Do prezentácií sa prihlásilo štyridsať vysokých škôl zo Slovenska a Českej republiky. Web, cez ktorý sme vysielali, zaznamenal 8400 návštev a stránky si ľudia prezreli takmer 70-tisíckrát,“ hovorí Miroslav Koleník z Národného kariérneho centra. Stredoškoláci boli podľa neho aktívni, zástupcom vysokých škôl položili takmer 2000 otázok.

„Virtuálny deň otvorených dverí je aj v čase pandémie bezpečný a praktický pre obe strany, pre fakulty aj študentov,“ dodáva Koleník.

Pokračujú aj vo 
februári
a v marci

Keďže je zo strany stredných škôl o Virtuálny deň otvorených dverí stále veľký záujem, organizátori sa rozhodli zorganizovať ho aj vo februári a v marci 2021.

Pozývajú preto stredné školy, aby sa zaregistrovali na webe www.virtualnydenotvorenychdveri.sk a umožnili tak svojim študentom absolvovať ho.

Aj slovenské a zahraničné vysoké školy majú stále priestor prihlásiť sa a odprezentovať sa prostredníctvom podujatia záujemcom o štúdium.

Pre veľkú návštevnosť webov rozdelili organizátori vysielanie na štyri dni. Každý deň dostanú priestor stredoškoláci z dvoch slovenských krajov.

9. február – Prešovský a Žilinský kraj

10. február – Košický a Banskobystrický kraj

11. február – Nitriansky a Trnavský kraj

12. február – Bratislavský a Trenčiansky kraj

9. marec – Prešovský a Žilinský kraj

10. marec – Košický a Banskobystrický kraj

11. marec – Nitriansky a Trnavský kraj

12. marec – Bratislavský a Trenčiansky kraj

Čo je NAKAC

Národné kariérne centrum pomáha slovenským študentom pri výbere ďalšieho štúdia, absolventom zas pri orientácii na trhu práce a s prípravou do zamestnania.

V slovenských mestách organizuje výstavy Kam na strednú, Kam na vysokú či veľtrh práce JobSpoTT. Pripravuje webináre pre stredoškolákov a vydáva časopis Kam po strednej, ktorý distribuuje na všetky stredné školy na Slovensku.

Ulož ako PDF
Napísal 5. februára 2021 7:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.