reklama

Viceprimátorka Eva Nemčovská: Záujem o očkovanie má 82 percent učiteľov trnavských škôl

Ministerstvo zdravotníctva SR oznámilo, že očkovanie učiteľov na prvom stupni základných škôl, na materských školách a v posledných ročníkoch stredných škôl plánuje spustiť od soboty 13. februára 2021. O tom, aká je aktuálna situácia s prípravou na očkovanie pedagógov školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Trnava, sme sa rozprávali s prvou zástupkyňou primátora Evou Nemčovskou.

Ministerstvo zdravotníctva avizuje spustenie očkovania učiteľov. Akým spôsobom na tejto akcii participuje mesto ako zriaďovateľ ZŠ a MŠ?

– Mesto intenzívne pracuje na tom, aby sme v dohľadnej dobe – v horizonte niekoľkých dní – mali priestory pre veľkokapacitné očkovacie centrum v Mestskej športovej hale na Rybníkovej ulici. Okresnému úradu v Trnave sme v stredu 10. febrára 2021 dodali počty učitelov základných aj materských škôl, ktorí majú záujem dať sa zaočkovať.


Eva Nemčovská

Koľkých pedagógov sa bude očkovanie v Trnave týkať? Disponuje mesto údajom o tom, aký je o očkovanie medzi učiteľmi záujem?

– V tejto chvíli máme nahlásený počet 517 pedagógov. Záujem o očkovanie prejavilo 82 percent zo všetkých učiteľov základných a materských škôl, ZUŠ či Centra voľného času.

Kedy sa plánuje v Trnave spustiť očkovanie, akým spôsobom a kde bude prebiehať?

– Očkovanie koordinuje Očkovacie centrum vo Fakultnej nemocnici Trnava. Mesto Trnava v maximálnej miere vytvára zázemie a podmienky, aby sa mohlo uskutočniť. Zdravotnícku a vakcinačnú časť ma v kompetencii fakultná nemocnica.

Dokážete dnes odhadnúť, v akom časovom horizonte by mohli v Trnave byť zaočkovaní učitelia, ktorí o vakcínu prejavili záujem?

– Vzhľadom na to, že očkovanie sa týka nielen mesta, ale okresu a kraja, tak časový horizont si v tejto chvíli nedovolím odhadnúť. Ak by sme otvorili očkovacie centrum v Mestskej športovej hale, tak počas víkendu je možné zaočkovať aj 2000 ľudí.

Aktualizované informácie Ministerstva školstva SR z 11. februára:

AKTUALIZOVANÉ: AKTUÁLNE INFORMÁCIE OHĽADOM OČKOVANIA 💉
Intenzívne s Ministerstvom zdravotníctva pracujeme na príprave…

Uverejnil používateľ Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR Štvrtok 11. februára 2021

Ulož ako PDF
Napísal 11. februára 2021 12:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.