reklama

Záujem o očkovanie opäť vzrástol, v Trnave podali cez víkend takmer 4700 vakcín, v kraji vyše osemtisíc

Dvojdňové očkovanie proti Covidu-19 v réžii Trnavského samosprávneho kraja počas víkendu 11. a 12. decembra 2021 využilo takmer 8300 záujemcov.

Vo veľkokapacitných očkovacích centrách v Dunajskej Strede, Skalici a v Trnave uplynulý víkend sa zaočkovalo spolu 8282 ľudí. Ide o najvyšší počet zaočkovaných spomedzi všetkých samosprávnych krajov za uplynulý víkend.

V priestoroch Strednej odbornej školy eletrotechnickej v Trnave župa počas dvoch dní zaočkovala 4686 osôb.

V porovaní s prechádzajúcim víkendom záujem o vakcíny podstatne stúpol: na území kraja dostalo pred týždňom vakcínu 4324 ľudí, v Trnave 2881.

Pred dvoma týždňami zaočkovali v kraji 5677 ľudí (v Trnave 3815), pred tromi týždňami župa podala 7271 očkovacích látok (4515 v Trnave).


Očkovacie centrum na SOŠE v Trnave

FOTO: TTSK

V rámci kampane ministerstva zdravotníctva a žúp „Darujme si Vianoce“ osobne navštívili veľkokapacitné očkovacie centrum na Sibírskej v Trnave ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok a herci župného Divadla Jána Palárika v Trnave Vladimír Jedľovský, Tatiana Kulíšková, Branislav Mosný a Tomáš Vravník.

„Za dva dni sme zaočkovali takmer 8300 ľudí, čo je v rámci prvého víkendu kampane Darujme si Vianoce najviac spomedzi všetkých samosprávnych krajov. Ďakujem za to zdravotníkom a župnému personálu, ktorý koordinoval očkovanie v našich centrách. Najvyšší záujem bol o tretiu dávku, a to najmä medzi staršími ročníkmi. V očkovaní budeme pokračovať aj na budúci víkend. Všetkých preto pozývam, aby ochránili zdravie seba a svojich blízkych,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Harmonogram očkovania počas prvého decembrového víkendu zverejní TTSK v druhej polovici pracovného týždňa.

Ulož ako PDF
Napísal 13. decembra 2021 18:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.