reklama

Mesto Trnava rozdelilo obyvateľom nad 65 rokov takmer trinásťtisíc respirátorov FFP2

Mesto Trnava distribuovalo seniorom vo veku nad 65 rokov respirátory typu FFP2 bez výdychového ventilu. Trnavčania si ich v uplynulých dňoch našli vo svojich poštových schránkach spolu s listom a informáciami o ich použití. Obálky pripravovali a roznášali zamestnanci Mestského úradu v Trnave, spoločne vybavili takmer 13 000 zásielok, informovala trnavská samospráva.

Ako poznamenala hovorkyňa mesta Veronika Majtánová, „zo strany mesta ide o symbolické gesto, ktoré chce seniorom pripomenúť, že v boji proti koronavírusu nie sú sami. Samospráva už od prvej vlny pandémie intenzívne pracuje na tom, aby ochránila životy a zdravie svojich občanov“.


Časť obálok pripravená na doručenie do schránok

FOTO: Mesto Trnava

Systémovým riešením, ktoré môže situáciu konečne obrátiť k lepšiemu, bude sprevádzkovanie veľkokapacitného vakcinačného centra v Mestskej športovej hale na Rybníkovej ulici, pripomína mestská samospráva.

Mesto Trnava ho vybudovalo už minulý týždeň a vybavilo ho po materiálnej aj technickej stránke. Ďalší postup a organizácia očkovania by mali byť v réžii Fakultnej nemocnice Trnava. V prípade dodávky väčšieho počtu vakcín sú priestory plne k dispozícii.

„Ich výhodou je lepšia dopravná dostupnosť oproti ostatným centrám, priestorová kapacita, bezbariérovosť a veľké parkovisko,“ poznamenala Majtánová.

Ulož ako PDF
Napísal 24. februára 2021 15:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto Trnava rozdelilo obyvateľom nad 65 rokov takmer trinásťtisíc respirátorov FFP2”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.