reklama

Šéf COOP Jednoty Bilinský: Prisľúbili nám, že predavačky budú zaočkované prednostne

Do zoznamu ľudí, ktorým bude podaná vakcína proti novému koronavírusu prednostne pribudnú aj pracovníci v maloobchode. Ministerstvo zdravotníctva to prisľúbilo po viacnásobných apeloch najväčšej slovenskej maloobchodnej siete COOP Jednota a Zväzu obchodu, ktorý COOP Jednotu zastupuje.

Podľa oficiálneho vyjadrenia Ministerstva zdravotníctva SR, ktoré obdržal Zväz obchodu SR, v prípade, že bude dostatok vakcín, v najbližšom období pristúpia príslušné očkovacie miesta k zaočkovaniu predavačiek/predavačov, pokladníčok/pokladníkov a dokladačiek/dokladačov tovaru pracujúcich v maloobchodných prevádzkach.

V nadväznosti na uvedené prebehlo rokovanie s Ministerstvom zdravotníctva SR, Ministerstvom vnútra SR a Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, z ktorého vyplynula povinnosť pripraviť rodné čísla pracovníkov v predajniach zastávajúcich vyššie spomenuté profesie v dvoch častiach – osobitne osoby do 55 rokov a osoby nad 55 rokov.

Osoby do 55 rokov budú zaočkované vakcínou AstraZeneca, osoby nad 55 rokov budú zaočkované vakcínou Pfizer.

Ilustračné foto

„Je to výborná správa! Som rád, že naše viacnásobné prosby ostali vypočuté a že autority si uvedomili, akí sú pracovníci v maloobchode dôležití. V tejto súvislosti som napísal aj otvorený list v mene systému COOP Jednota ministrovi zdravotníctva Marekovi Krajčimu so žiadosťou o prehodnotenie systému očkovania práve v prospech pracovníkov obchodu v aktuálnej pandemickej situácii,“ uviedol Ján Bilinský, generálny riaditeľ COOP Jednoty Slovensko.

„Systém COOP Jednota je jediný z vel’kých obchodných ret’azcov, ktorý pôsobí na celom území SR, aj na vidieku. V predajniach COOP Jednoty pracuje 11 tisíc ľudí a v tomto kontexte si dovolím zdôrazniť, že sme z hľadiska zabezpečenia zásobovania potravinami zaradení medzi subjekty hospodárskej mobilizácie, ak by takáto potreba na základe rozhodnutia štátu vznikla,“ dodal.

Obchodný systém COOP Jednota patrí medzi najväčších zamestnávateľov na Slovensku, v jeho predajniach, logistických centrách a centrálach jednotlivých 25 spotrebných družstiev zaobrajúcich sa obchodnou činnosťou pracuje viac ako 14 000 ľudí.

COOP Jednota prevádzkuje viac ako 2 000 predajní v 1 414 mestách a obciach Slovenska.

Ulož ako PDF
Napísal 26. februára 2021 9:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Šéf COOP Jednoty Bilinský: Prisľúbili nám, že predavačky budú zaočkované prednostne”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.