reklama

Akademická obec Trnavskej univerzity je v štrajkovej pohotovosti

Akademický senát Trnavskej univerzity v Trnave (AS TU) ako reprezentant akademickej obce a samosprávy TU v Trnave s obavou sleduje kroky ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR a štátneho tajomníka v oblasti vysokého školstva a vyhlasuje štrajkovú pohotovosť akademickej obce Trnavskej univerzity v Trnave.

AS TU zásadne odmieta zverejnený návrh novely vysokoškolského zákona a pripája sa k stanoviskám Slovenskej rektorskej konferencie, Rady vysokých škôl SR a Klubu dekanov fakúlt vysokých škôl SR.

AS TU je vážne znepokojený likvidáciou akademickej samosprávy na vysokých školách, faktickým podriadením vysokých škôl ministrovi školstva a umožnením politických intervencií do akademického prostredia až na úrovni fakúlt, ako to navrhuje novela vysokoškolského zákona.

FOTO: Trnavská univerzita

AS TU znovu dôrazne žiada ministra školstva, aby predloženú účelovú novelu stiahol, aby príprave pre vysoké školstvo užitočnej novely predchádzala dôsledná analýza a aby k jej príprave prizval oficiálne a pluralitné reprezentácie vysokých škôl.

Zároveň apeluje na ministra školstva, aby podnikal kroky, ktoré navyšujú finančné zabezpečenie už aj tak poddimenzovaného financovania vysokého školstva, a nepodnikal také kroky, ktoré nezvratne poškodzujú vysokoškolské prostredie na Slovensku.

Ďalšie kroky akademická obec Trnavskej univerzity v Trnave zváži na základe ďalších krokov ministerstva školstva.

Vyhlásenie štrajkovej pohotovosti Akademického senátu Trnavskej univerzity v Trnave bolo schválené uznesením dňa 26. februára 2021.

Akademický senát Trnavskej univerzity v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 27. februára 2021 7:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.